• Посилання скопійовано

Документи на будівництво від фізосіб у ЦНАПах почнуть розглядати автоматично

Документи на будівництво об’єктів СС1 – зведення фізособами невеликих житлових будинків, госпспоруд та об’єктів малої інфраструктури відтепер розглядатимуться у ЦНАПах автоматично – без участі посадовців

Документи на будівництво від фізосіб у ЦНАПах почнуть розглядати автоматично

Документи на будівництво об’єктів СС1 – зведення фізичними особами невеликих житлових будинків, господарських споруд та об’єктів малої інфраструктури відтепер розглядатимуться у ЦНАПах автоматично – без участі посадовців. Раніше цей процес тривав до 10 днів і траплялися помилки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар Голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, голови партії «Слуга народу» Олени Шуляк.

За її словами, Уряд ухвалив відповідне рішення про те, що будівельні документи в ЦНАПах відтепер розглядатимуть автоматично - раніше автоматична перевірка відбувалася, якщо оформлювали послугу через портал «Дія», а незабаром таку можливість додадуть і для ЦНАПів. Йдеться про об’єкти класу СС1, тобто зведення фізичними особами невеликих житлових будинків, господарських споруд (сарай, гараж) та об’єктів малої інфраструктури.

«Тепер документи, подані через ЦНАПи і внесені адміністратором до електронного кабінету в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ), розглядатимуть автоматично. Раніше автоматичні реєстрації працювали лише через портал "Дія" – послугою користувалися до третини заявників. Відтепер автоматизація працює і для кабінету ЦНАПу. Рішення ухвалюватиме електронна система без участі посадовців - за 10-15 хвилин замість кількох днів», – пояснила Олена Шуляк.

Вона додала, що для громадян це опція матиме кілька переваг. По-перше, йдеться про швидке оформлення. Так, раніше документи для початку та завершення будівництва розглядали органи місцевого самоврядування й Державна інспекція архітектури та містобудування України – вручну від 1 до 10 днів. Тепер обробка триватиме 10-15 хвилин. По-друге, це означатиме менше помилок, оскільки ЄДЕССБ здійснюватиме моніторинг і виявлятиме методологічні або технічні неточності в документах.

«По-третє, це зручність для громадян, заради якої і відбувається цифровізація сфери державних послуг. Якщо інформації про цільове призначення земельної ділянки немає у відкритих реєстрах, система автоматично перевірить відповідність містобудівним умовам та обмеженням, будівельному паспорту», – зауважила парламентарка.

Вона наголосила, що наступними кроками в розширенні функціоналу ЄДЕССБ мають стати:

- запуск автоматичної видачі дозволів на будівництво об’єктів класу наслідків СС2 і СС3 за умови, якщо всі необхідні відомості містяться в національних електронних інформаційних ресурсах та інформація, яка подана замовником, пройшла успішну перевірку;

- впровадження автоматичного блокування видачі позитивного висновку експертизи проєктної документації, яка не пройшла перевірку в системі.

Шуляк також нагадала, що в рамках затвердження «Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки» до грудня 2025 року в ЄДЕССБ потрібно інтегрувати всю містобудівну документацію.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»