• Посилання скопійовано

Уряд змінив правила використання спеціальних бланків нотаріальних документів

Ключовим нововведенням стане модернізація Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів. Відтепер цей реєстр буде повноцінною складовою e-нотаріату – державної системи, яка об’єднує електронні сервіси для нотаріусів

Уряд змінив правила використання спеціальних бланків нотаріальних документів

Міністерство юстиції України розповідає, що Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. №1290», якою внесено зміни до нормативних актів щодо використання спеціальних бланків нотаріальних документів. Ці зміни спрямовані на інтеграцію Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів до Єдиної державної електронної системи e-нотаріату.

Ключовим нововведенням стане модернізація Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів. Відтепер цей реєстр буде повноцінною складовою e-нотаріату – державної системи, яка об’єднує електронні сервіси для нотаріусів.

Оновлений реєстр отримає:

  • сучасний інтерфейс, адаптований до потреб фахівців;
  • функції автозаповнення для пришвидшення роботи з даними;
  • розширений пошук, що дозволить швидко знаходити потрібну інформацію;
  • інструменти формування звітів з можливістю експортувати документи у кілька кліків.

Також затверджено оновлений «Порядок використання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх витрачання та ведення Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів».

Вказаним Порядком пропонується врегулювати питання, зокрема, щодо:

  • ведення Реєстру;
  • внесення відомостей до Реєстру про спеціальні бланки нотаріальних документів;
  • пошуку інформації та надання відомостей з Реєстру;
  • надання інформації з Реєстру у випадках, встановлених законом;
  • перевірки бланків за відомостями Реєстру;
  • порядку замовлення, постачання, зберігання, передачі, повернення, знищення бланків;
  • контролю за використанням, зберіганням, обігом бланків і звітності про їх витрачання та відповідальності за порушення законодавства щодо обігу бланків.

Міністерство юстиції відповідатиме за розробку та впровадження відповідного програмного забезпечення. Одним із ключових завдань є перенесення наявних даних до оновленої системи з дотриманням вимог щодо їх цілісності та збереження.

Запуск реєстру відбудеться після публікації відповідного повідомлення в «Офіційному віснику України».

Цей крок – логічне продовження реформи, яка відповідає положенням Закону України «Про публічні електронні реєстри» та Положення про Єдину державну електронну систему е-нотаріату. Його мета – забезпечити ефективність, прозорість і безпеку у роботі з нотаріальними документами. Завдяки цифровим рішенням, нотаріуси зможуть обслуговувати громадян швидше, з меншим ризиком помилок, а сам процес стане більш відкритим для контролю та аналізу.

Не зважаючи на кібератаку, що відбулась 18-19 грудня 2024 року, розробка складових Системи е-нотаріату не припинялась ні на день. Адже впровадження таких цифрових ініціатив не лише підвищить ефективність, покращить швидкість та доступність нотаріальних дій, але й забезпечить захист від шахрайства.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»