• Посилання скопійовано

Бізнес підтримує законопроєкт про страхування воєнних ризиків з подальшим доопрацюванням

Бізнес наголошує на доцільності розвитку альтернативних механізмів захисту бізнесу від воєнних ризиків. Таким механізмом є добровільне страхування з державною підтримкою

Бізнес підтримує законопроєкт про страхування воєнних ризиків з подальшим доопрацюванням

Європейська Бізнес Асоціація підтримує прийняття законопроєкту «Про систему страхування воєнних ризиків» у першому читанні.

Експерти Асоціації вважають, що ухвалення законопроєкту в поточній редакції дозволить розпочати парламентське обговорення та забезпечити доопрацювання документа за участі профільних фахівців. Адже створення системи страхування воєнних ризиків – це критично важливий крок для залучення інвестицій та відновлення економіки.

Нагадаємо, що 27 вересня 2024 року відбулося обговорення робочої версії цього документа за участі представників бізнесу, Національного банку України, Міністерства економіки, Міністерства фінансів та Світового банку. За результатами обговорення Асоціація надіслала свої пропозиції до НБУ та Мінекономіки.

У фінальній редакції законопроєкту було враховано одну з ключових пропозицій Асоціації – скасування обов’язкового страхування вантажів під час перевезення. Водночас залишаються актуальними та потребують врахування інші зауваження бізнесу.

Тож бізнес звертається з проханням врахувати додаткові пропозиції під час підготовки законопроєкту до другого читання. Зокрема:

  • забезпечити правову визначеність щодо положень про обов’язкове страхування;
  • визначити вичерпний перелік об’єктів обов’язкового страхування, виключивши норму про можливість розширення цього переліку і постійної його зміни;
  • вилучити із переліку об’єктів обов’язкового страхування «передане в заставу». Така вимога може ускладнити фінансування бізнесу, підвищити вартість кредитів та негативно вплинути на інвестиційні проєкти. До того ж у заставу банкам часто передається рухоме майно, як-от частки у статутному капіталі компаній, права на об’єкти права інтелектуальної власності, права вимоги тощо. Таке майно складно або взагалі неможливо застрахувати від воєнних ризиків.

Асоціація також наголошує на доцільності розвитку альтернативних механізмів захисту бізнесу від воєнних ризиків. Таким механізмом є добровільне страхування з державною підтримкою. Адже більшість підприємств, усвідомлюючи ризики, вже укладають договори добровільного страхування самостійно. Тому важливо передбачити державну підтримку для таких випадків, зокрема через стимулювання вигідних умов страхування, особливо для майна на території потенційно підвищеного та підвищеного ризику. Такий підхід, на думку бізнес-спільноти, є ефективнішим як для захисту бізнесу, так і для розвитку страхового ринку.

З відповідною позицією Асоціація вже звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Представники бізнесу готові долучитися до подальших обговорень за участі представників парламенту, уряду та НБУ.

***

Читайте також: Законопроєкт щодо страхування «воєнних ризиків» не готовий до розгляду, – Гетманцев

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»