• Посилання скопійовано

Бізнес закликає НКРЕКП не ухвалювати рішення про різке підвищення цін на електроенергію для промисловості

Бізнес звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, із закликом не приймати рішення про підвищення граничних цін на електроенергію

Бізнес закликає НКРЕКП не ухвалювати рішення про різке підвищення цін на електроенергію для промисловості

Федерація роботодавців розповідає, що уже завтра регулятор планує значно збільшити цінові ліміти:

  • на РДН/ВДР у вечірні години (17:00–23:00) — до 15 000 грн/МВт·год,
  • на балансуючому ринку — до 16 000 грн/МВт·год,
  • максимальні денні ціни — до 6 900 грн/МВт·год,
  • мінімальні — від 10 грн/МВт·год (РДН) до 0,01 грн/МВт·год (БР).

Підвищення є істотним і матиме негативні наслідки для промисловості та економіки країни в цілому.

Федерація роботодавців України звернулась до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, із закликом не приймати рішення про підвищення граничних цін на електроенергію.

Відповідний лист ФРУ направлено також до Міністерства економіки та Міністерства енергетики.

Позиція Федерації чітка: в умовах повномасштабної війни, зруйнованої енергетичної інфраструктури, стрімкого зростання цін на електроенергію, навіть за чинних граничних цін, будь-яке необґрунтоване підвищення граничних цін на електроенергію ставить під загрозу виживання промислового бізнесу в Україні.

ФРУ представляє інтереси близько 8 000 підприємств, які забезпечують 70% ВВП країни, та понад 3 млн робочих місць. Тому ми вимагаємо врахування економічної спроможності споживачів, особливо підприємств, при ухваленні таких рішень.

Основні аргументи ФРУ:

  • Стрімке подорожчання собівартості продукції – для внутрішнього ринку та експорту;
  • Втрати конкурентних позицій української промисловості на внутрішніх та зовнішніх ринках;
  • Скорочення виробництва, зокрема в критично важливих секторах економіки та оборони;
  • Зниження валютної виручки та податкових надходжень;
  • Ризик масових звільнень через неможливість покрити зростаючі витрати на енергоносії.

Що пропонує Федерація:

  1. Не впроваджувати підвищення граничних цін без запуску довгострокових аукціонів на доступ до міждержавного перетину (щонайменше – на місяць вперед).
  2. Впровадити механізм щомісячного/квартального розподілу міждержавного перетину, який дозволить імпортерам планувати постачання і впливати на ринок.
  3. Сформувати прозорий графік лібералізації доступу до імпорту, включно з інтеграцією в європейські платформи аукціонів.
  4. Утриматися від значного підвищення price caps до моменту створення конкурентного середовища, яке дозволить ринку самостійно формувати справедливу ціну.

ФРУ також наголосила на необхідності формування прозорої дорожньої карти лібералізації доступу до імпорту, інтеграції з європейськими аукціонними платформами та створення умов, які забезпечать реальну конкуренцію на ринку.

Федерація продовжує активний діалог із владою задля захисту українського бізнесу. Ми закликаємо до зважених рішень і готові надавати необхідну аналітику, експертизу та майданчик для консультацій.

Джерело: Федерація роботодавців України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»