18 серпня члени СУП зустрілися із головою Державної податкової служби Олексієм Любченком.
У фокусі зустрічі: ініціативи для напрацювання податкової реформи, технічні питання впровадження програмних РРО у електронній торгівлі та для фіскалізації програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) небанківськими фінансовими компаніями. Також говорили про вдосконалення роботи Електронного кабінету платника податків, забезпечення прозорої роботи систем адміністрування ПДВ (СМКОР) та виконання рішень суду щодо розблокування податкових накладних.
Зменшення ЄСВ до 10%
За офіційними даними Міністерства фінансів України, попередній досвід зниження ЄСВ показав, що починаючи з 2016 року (після зменшення ЄСВ до 22%), середня заробітна плата зростала швидше за інфляцію, а надходження до бюджету від ПДФО щороку збільшувалися в середньому на 40 млрд грн. Саме тому Спілка послідовно виступає за поетапне зменшення ЄСВ до 10% як один із стимулів для розвитку вітчизняного бізнесу.
Голова ДПС у контексті обговорення цієї ініціативи зазначив, що ідея зниження навантаження на фонд заробітної плати – правильна і її потрібно реалізовувати. Однак варто шукати умовні «компенсатори», які допоможуть нівелювати втрати бюджету від зниження ЄСВ – Податкова їх бачить у розширенні сфери оподаткування (оподаткування тих, хто сьогодні працює в тіні).
Запровадження податку на виведений капітал для усіх компаній
СУП доносить ефективність цієї моделі оподаткування усім стейкхолдерами. Тож із ДПС домовилися, що продовжимо експертну дискусію щодо ПнВК з розрахунками та компенсаторами, щоб врешті-решт заручитися підтримкою цієї ідеї з їхнього боку.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!