• Посилання скопійовано

Які цілі Мінекономіки на 2023 рік?

Цілі Мінекономіки на 2023-й: збільшити обсяги програм допомоги бізнесу, подовжити дію безмитних режимів торгівлі, розширити експорт

Які цілі Мінекономіки на 2023 рік?

Наступного року Міністерство економіки України в своїй роботі буде робити ставку на підтримку бізнесу та розширення експортних можливостей. Про це заявив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка під час дискусії «Як українська економіка пережила 2022 рік», організованої Центром економічної стратегії.

«Наша мета на наступний рік – збільшувати обсяги програм допомоги бізнесу. Мова йде про грантові програми єРобота та програму пільгового кредитування «5-7-9». В умовах війни – це найдієвіші механізми, які дозволяють підтримувати економічну діяльність суспільства. Тобто мова йде не про здешевлення продукції, не про вирівнювання конкурентних переваг, а в першу чергу – про підтримку економічної активності людей. Наше завдання зробити все, щоб під час війни люди думали про бізнес, про його розвиток і про створення нових робочих місць. Щоб не впасти в депресію, не зупинитися і потрібні саме такі механізми підтримки», – заявив Тарас Качка.

За його словами, наступного року Уряд буде намагатись подовжити дію безмитних режимів торгівлі з ЄС, США та Великою Британією якнайменше на той період, поки йде війна і український бізнес потребує підтримки.

Також у 2023-му Міністерство економіки буде активно працювати над розширенням українського експорту. Мова йде про розблокування чорноморських портів, зокрема Миколаєва, та розвиток інфраструктури на заході України, в якому бізнесу готові допомагати міжнародні фінансові організації (насамперед ЄБРР), які будуть фінансувати проєкти.

«Свобода навігації, свобода транспорту – те, чого ми прагнемо. Ситуація, коли повинні домовлятися про гарантії безпеки за тим чи іншим маршрутом, – це нонсенс, приклад того, як війни втручаються у торгівлю», – підсумував Тарас Качка.

У дискусії також взяли участь Міністр фінансів України Сергій Марченко та Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Відео дискусії – за посиланням.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»