• Посилання скопійовано

Уряд затвердив Порядок ведення Нацреєстру викидів та перенесення забруднювачів

У Порядку визначено особливості користування Реєстром, алгоритм створення та внесення до нього даних, порядок реєстрації об’єктів та подання звітності операторами і довідок, а також затверджено форми заяв оператора

Уряд затвердив Порядок ведення Нацреєстру викидів та перенесення забруднювачів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розповідає, що документ розроблено відповідно до вимог Закону «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів», який набере чинності вже 8 жовтня цього року.

У Порядку визначено особливості користування Реєстром, алгоритм створення та внесення до нього даних, порядок реєстрації об’єктів та подання звітності операторами і довідок про дифузні джерела залученими органами, а також затверджено форми заяв оператора.

«Реєстр функціонуватиме як зручний онлайн-сервіс на вебпорталі «ЕкоСистема». Тож громадськість матиме вільний доступ до інформації про кожне підприємство, діяльність якого впливає на довкілля. Таким чином Україна виконає важливу частину своїх міжнародних зобов'язань – за Оргуською конвенцією та за Протоколом про реєстри викидів та перенесення забруднювачів. І це суттєвий крок на шляху нашої країни до ЄС», – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, вже за два роки український Національний РВПЗ буде інтегрований з Європейським. Україна зможе обмінюватися актуальними, верифікованими даними з компетентним органам Європейського Союзу та синхронізувати власну довкіллєву політику із європейською.

Нагадаємо, ще у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Оргуської Конвенції, зобов’язавшись вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до розв’язання екологічних питань. Створення національного РВПЗ було однією з висунутих міжнародним документом умов.

20 вересня 2022 року в Україні прийнято Закон «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів».

Державі національний РВПЗ дозволить відстежувати викиди та перенесення забруднювачів у часі та просторі; аналізувати зменшення викидів і встановлювати пріоритети у скороченні та ліквідації потенційно шкідливих викидів; приймати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення.

Громадськість отримає вільний та зручний доступ до екологічної інформації; братиме участь у формуванні державної екологічної політики у сфері реєстрації викидів.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»