«Виробляй українське, споживай українське, плати українцям, інвестуй в Україну. Це не пусті слова, а філософія, яку ми намагаємось закладати у рішення і політики, які приймаємо», – розповідає Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
Справжній український інтерес – це підтримувати економіку України, розвивати українські бізнеси. Це державною кишенею, власною кишенею спонсорувати виробництво в Україні, щоб наші громадяни отримували зарплати, а підприємці розвивалися тут, в Україні.
Днями ми зробили ще один критичний крок, який захищає інтереси українських виробників – ми разом з колегами зареєстрували проєкт Закону України про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки (реєстр. №11331), який має допомогти долати ті виклики, які виникли в українських виробників через повномасштабне вторгнення.
У новому Законі «Про промислову політику» буде вичерпний перелік інструментів та механізмів, за якими держава зможе підтримувати українського виробника:
- нарешті визначатиметься перелік стратегічних галузей промисловості України;
- створюється Державний фонд розвитку промисловості, який надаватиме позики, гранти та іншу допомогу перспективним проектам;
- запроваджується система спеціальних інноваційних та інвестиційних контрактів між Урядом та інвесторами;
- для критичних технологій впроваджується програма співфінансування проєктів на пільгових умовах.
В умовах війни економіка – це зброя. Ми можемо боротись за власну свободу лише до тих пір, доки у нас є для цього ресурси. Це дуже проста формула, яку озвучив Президент України: «Або працюєш, або воюєш». У ці часи робота будь-якого бізнесу залежить від прогнозованості, і перше питання, яке турбує більшість виробників сьогодні, – чи зможе він зберегти для себе критичних працівників? Тому у законопроєкті ми заклали концепцію «економічного бронювання», яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів.
Законопроєкт – результат піврічної роботи величезної команди людей, яка невпинно 24/7 проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог, як з урядовцями, так і з бізнесом.
Так, це амбітний крок, але саме він здатен забезпечити безперервну та прогнозовану роботу наших підприємств. Роботу, яку вони роблять для перемоги України. Тієї роботи, якою вони і фінансують наші Сили оборони. Пересилимо!».