• Посилання скопійовано

Хто та як може отримати грант на переробку: деталі від Мінекономіки

Отримати грант можна на умовах співфінансування: до 50% вартості проєкту покриває грант, решту сплачує переробник. Для підприємств, розташованих на деокупованих територіях або територіях бойових дій, виробників БПЛА чи поліграфії, держава компенсує до 80%

Хто та як може отримати грант на переробку: деталі від Мінекономіки

Ще 20 українських підприємств стали переможцями грантової програми на переробку та отримають 84,9 млн грн від держави. Мінекономіки вже підписало наказ про надання грантів на суму понад 39,5 млн грн для восьми з 20  виробників. Рішення щодо надання грантів решті переможців ухвалюватиме Державний центр зайнятості.

«Підтримка українських виробників є основним завданням політики «Зроблено в Україні», а грантові програми для переробки, створення чи розвитку бізнесу — важлива її складова. Цього разу переможцями грантової програми  стали підприємства  з різних галузей: дерево- та металообробки, виробники кормів для тварин, різноманітного устаткування, будівельних конструкцій. Особливо приємно, що серед переможців є виробники безпілотних літальних апаратів. Загалом грантери отримають майже 85 млн грн грантів відповідно до поданих заявок та зможуть модернізувати виробництво. Мінекономіки вже підписало наказ про надання грантів восьми переможцям на суму 39,5 млн грн», — зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа. 

Переможці цієї хвилі грантової програми подавали заявки на суми від 395 тис. грн до 8 млн грн. 

Гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості надаються для закупівлі та введення в експлуатацію виробничого обладнання.

 

Як отримати грант?

Отримати грант можна на умовах співфінансування: до 50% вартості проєкту покриває грант, решту сплачує переробник. Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях або територіях де були, або можливі бойові дії, виробляє БПЛА чи належить до поліграфічного сектору, держава компенсує до 80% вартості проєкту, а грантоотримувач покриває 20%. 

Програма фінансується з двох джерел: 

  • бюджетних коштів (включаючи донорські внески до «Фонду відновлення та трансформації економіки»). Накази про надання грантів з бюджету видає Мінекономіки в межах плану щомісячних бюджетних асигнувань; 
  • з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Накази про надання грантів видає Державний центр зайнятості на основі інформації  від Мінекономіки.

Мінекономіки з початку реалізації програми в липні 2022 році ухвалило понад 800 позитивних рішень на суму  понад 4 млрд грн, Державний центр зайнятості —  понад 200 позитивних рішень на суму понад 950 млн грн.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»