• Посилання скопійовано

Соціологи: Більше третини населення не знають про створення ОСББ

Менше третини населення України (29%) знають про таку частину житлово-комунальної реформи, як створення ОСББ.

Ще 29% "щось про це чули", а 41% про це взагалі нічого не знають.

Про це йдеться в соціологічному дослідженні, проведеному Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.

Водночас майже половина населення України (45%) належать до родин, які є власниками квартир в багатоквартирних будинках.

Проте лише в 5.5% таких будинків було створено ОСББ.

За даними дослідження, лише 5% багатоквартирних будинків обслуговують приватні структури, обрані ОСББ, 84% перебувають на обслуговуванні ЖЕКів, 7% - інших структур, а 4% населення не знають, хто їх обслуговує.

Крім того, більшість власників квартир (63%) не задоволені тим, як обслуговуються їхні будинки (з них 26% зовсім не задоволені і ще 37% переважно не задоволені).

Повністю задоволені обслуговуванням будинків лише 5% і ще 27% - переважно задоволені.

Проте існує велика різниця в рівні задоволення обслуговуванням будинків, яке здійснюють ЖЕКи і приватні структури.

Обслуговуванням ЖЕКів більшість власників (68%) не задоволені: 27% - зовсім не задоволені і ще 41% - переважно не задоволені, а ті, чиї будинки обслуговують приватні структури, обрані ОСББ, в більшості (74%) цим обслуговуванням задоволені: 11% - повністю і ще 63% - переважно.

Незважаючи на невдоволення обслуговуванням ЖЕКів, лише 21% власників квартир хотіли б створити ОСББ в їхніх будинках, не хочуть цього 35%, а майже половина - 44% - не визначилися зі своєю позицією.

Головна причина небажання створення ОСББ - це страх, що держава повністю зніме з себе відповідальність за будинок (ремонт комунікацій тощо) - так вважають 42% власників квартир, в чиїх будинках не створено ОСББ та які цього створення не бажають.

Опитування проводилося з 30 березня по 4 квітня 2012 року. Було опитано 2009 респондентів старше 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за стратифікованою вибіркою. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Рубрика: Суспільство і життя/Нерухомість, житло, земля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Нерухомість, житло, земля»