Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Як ДФС вестиме реєстр екземплярів РРО та реєстр ЦСО РРО? Затверджено порядки

Мінфін затвердив порядки ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру центрів сервісного обслуговування РРО

Нарешті затверджено порядок ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО.

Відповідно з дня їхнього набрання чинності запрацюють нові форми заяв щодо реєстрації та перереєстрації РРО та КОРО, а також щодо відмови застосовувати КОРО, та норми щодо механізму обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО між ДФС та ЦСО. Про це ми зазначали тут.

Мінфін наказом від 13.02.2019 р. №64 (зареєстровано в Мін'юсті 27.03.2019 р. за №307/33278)  затвердив:

1. Порядок ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій

Зокрема, він визначає механізм включення/внесення змін/виключення до/з реєстру екземплярів РРО. 

Реєстр ведеться з метою узагальнення, зберігання та надання достовірної інформації щодо моделей (модифікацій), конструкторсько-технологічної та програмної документації екземплярів РРО, які дозволені для застосування у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

2. Порядок ведення реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій

Цей Порядок визначає механізм включення/внесення змін/виключення до/з реєстру центрів сервісного обслуговування РРО відомостей про Центри сервісного обслуговування (далі - ЦСО).

Реєстр ведеться з метою надання достовірної інформації про ЦСО, які згідно із законодавством мають право на проведення технічного обслуговування та ремонту РРО різних моделей (модифікацій), включених до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та які уклали відповідні договори з виробниками (постачальниками) таких РРО.

3. Зміни до Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій

До Порядку додано новий додаток 4 - Акта про встановлення несправності фіскального блока під час гарантійного (післягарантійного) ремонту за формою №4-ЦСО. Також уточнено, що другий примірник цього акта передається центром сервісного обслуговування в електронній формі з дотриманням вимог законодавства до територіального органу ДФС, де проводиться реєстрація зазначеного реєстратора.

Крім вищезаначеного, наказом також установлено, що:

  • не пізніше двох місяців, наступних за місяцем набрання чинності цим наказом, ДФС формує реєстр екземплярів РРО та включає до Реєстру всі екземпляри РРО, які зареєстровані в органах ДФС і перебувають в експлуатації (крім тих РРО, що зареєстровані для господарських одиниць чи суб'єктів господарювання із місцезнаходженням на тимчасово окупованих територіях) або перебували в експлуатації на дату набрання чинності цим наказом, із присвоєнням їм реєстраційних номерів;

  • протягом трьох місяців, наступних за місяцем набрання чинності цим наказом, виробники (постачальники) подають заяви про включення до Реєстру всіх екземплярів РРО, поставка яких була здійснена до набрання чинності цим наказом, строк служби яких не сплив та які не включені до Реєстру. Якщо на момент отримання заяви про включення моделі (модифікації) РРО до Реєстру такий РРО вже включений до Реєстру, заява виробника (постачальника) вважається заявою про внесення змін до Реєстру;

  • протягом трьох місяців, наступних за місяцем набрання чинності цим наказом, у разі подання заяви до органу ДФС про реєстрацію РРО, який не включений до Реєстру на дату подання такої заяви, суб'єкт господарювання - користувач реєстратора додає до заяви копії документів, які підтверджують факт купівлі або безоплатного отримання реєстратора у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування, а також копії паспорта (формуляра) РРО та паспорта модема (у разі застосування зовнішнього модема). На підставі зазначених документів орган ДФС включає РРО до Реєстру;

  • включення екземплярів РРО до Реєстру, які були зняті з реєстрації в органах ДФС (шляхом скасування реєстрації) до набрання чинності цим наказом, які не включені до Реєстру та щодо яких не сплив строк служби, може бути здійснене органом ДФС у загальному порядку, в тому числі на підставі заяви виробника (постачальника) або звернення суб'єкта господарювання - користувача РРО та доданих до неї копій документів, що підтверджують факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО, а також копії паспорта (формуляра) РРО та паспорта модема (у разі застосування зовнішнього модема);

  • первинне наповнення реєстру центрів сервісного обслуговування РРО інформацією про центри сервісного обслуговування РРО здійснюється на підставі заяв виробників (постачальників) протягом двох місяців після набрання чинності цим наказом відповідно до вимог Порядку.

 

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 12.04.2019 р. не опублікований.

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Реєстрація , РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі