«Державні програми розвитку малого та середнього підприємництва, які існують на сьогодні, фактично не виконуються внаслідок неконкурентного характеру механізмів надання фінансування та компенсацій, або відсутності відповідних коштів у державному та місцевих бюджетах», — говориться у листі НАБУ до Міністерства.
У НАБУ переконані у тому, що пріоритетний розвиток цього сегменту бізнесу надасть можливість у відносно короткі строки залучити до реального сектору економіки значну частину економічно активного населення і послабити політичну напругу в суспільстві. Саме це підтверджує світова економічна практика розвинених країн.
Для створення дієвих механізмів стимулювання МСБ НАБУ пропонує виділити в структурі Міністерства економіки підрозділ (або групу фахівців), відповідальний виключно за стратегію розвитку малого та середнього підприємництва, співпрацю з цих питань з банківською та підприємницькою спільнотами, міжнародними фінансовими організаціями, іншими інвесторами.
Позитивним також буде централізація виділення та контролю бюджетних коштів на підтримку бізнесу за стимулюючими програмами (компенсація відсоткових ставок, витрат, дотації, субсидії та ін.) вже з поточного року.
НАБУ вважає необхідним організувати на базі Міністерства економіки діяльність робочих груп із залученням фахівців банків, Національного банку України, міжнародних фінансових організацій, представників підприємницьких об’єднань з метою відпрацювання конкретних програм стимулювання підприємництва.
Серед напрямків стимулювання розвитку МСБ Асоціація відзначає:
- фінансування малих та середніх підприємств на придбання продукції українських виробників;
- фінансування нових підприємств за франчайзинговими моделями (мультиплікація успішних моделей суттєво спрощує створення нових підприємств і зменшує ризик дефолту для підприємців-початківців);
- фінансування малих та середніх підприємств сільського господарства на впровадження інновацій;
- фінансування малих та середніх підприємств на впровадження енергозберігаючих та ресурсозберігаючих проектів.
У НАБУ пропонують, що фінансування вказаних напрямків може здійснюватись за допомогою ресурсів банків, бюджету та міжнародних фінансових організацій.