• Посилання скопійовано

Ведення бізнесу в аграрній і IT-сферах спростили

Кабінет міністрів України прийняв постанову про дерегуляцію бізнесу в аграрній сфері та сфері IT

Ведення бізнесу в аграрній і IT-сферах спростили

На засіданні Уряду 28 січня прийнято постанову, яка скасовує надмірне державне регулювання в таких сферах підприємницької діяльності: в харчовій, аграрній, нафтогазовій та ІТ галузях.

«Дерегуляція складається з трьох етапів. Перший етап, який проводимо зараз, - це ліквідація надмірних регуляторних бар'єрів для бізнесу. Корупційна складова, що ліквідується, становила близько 2-3 млрд. грн. Світові і наші місцеві експерти порахували коефіцієнти, яким буде ефект в інших сферах нашого життя, - стосовно детінізації бізнесу, зменшення державних витрат», -  наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус під час презентації постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності».

Постанова передбачає:

- скорочення термінів видачі фітосанітарного та карантинного сертифікатів (із п'яти днів до 24 годин);

- скорочення переліку об'єктів карантинного регулювання для внутрішніх перевезень (на 33 види рослинних культур - жито, рис, ячмінь та інші,  які переміщуються територією України);

- скасування надмірного адміністрування у сфері обігу пестицидів і агрохімікатів (спрощення порядку проведення державних випробувань, реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів);

- спрощення порядку видачі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства;

- спрощення дозвільних процедур у надрокористуванні (моніторинг і науковий супровід виключені з обов'язкових умов спеціального дозволу на користування надрами);

- скасування порядку державної реєстрації харчових продуктів дієтичного споживання.

Реалізація постанови забезпечить сприятливіші умови для розвитку підприємств (у нафтогазовій, аграрній, харчовій, ІТ галузях), дозволить отримати економічний ефект у 10-15 млрд. грн. до 2020 року, знизити собівартість продукції одночасно із підвищенням її конкурентоспроможності, а також уможливить створення нових робочих місць. Зрештою це позитивно позначиться на умовах ведення бізнесу в Україні загалом, а відтак будуть створені сприятливі умови для надходження іноземних і внутрішніх інвестицій, підвищення позиції України в рейтингу Світового Банку «Doing Business».

На підставі: КМУ

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Підприємництво»