Головна Усі новини Держрегулювання Підприємництво

Податківці зможуть самостійно ліквідувати «сплячих» ФОП (ще один законопроект)

Законопроектом №2274 пропонується надати право контролюючим органам звертатися до держреєстратора зі заявою про припинення підприємницької діяльності ФОП у разі відсутності госпдіяльності та несплати податків і зборів понад 6 місяців

16 жовтня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №2274 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо повноважень з припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців". 

Цей документ направлено на реалізацію положень законопроекту №2190-1 (про нього ми розповідали тут). Тобто його метою є врегулювання питання обліку так званих «сплячих» ФОПів. Зокрема, проектом Закону пропонується запровадити процедуру припинення підприємницької діяльності за повідомленням контролюючого органу у разі відсутності господарської діяльності.

Відповідно пропонується доповнити підпунктом 20.1.37-1 п. 20.1 ПКУ та надати право контролюючим органам звертатися до державного реєстратора із заявою про припинення підприємницької діяльності ФОП у разі відсутності господарської діяльності та несплати податків і зборів більше ніж 6 (шість) місяців.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

Читайте також:

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Підприємництво
Теги:
Підприємці , Реєстрація , Скасування реєстрації

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +