• Посилання скопійовано

В Україні можуть скасувати декларацію про доходи

Запропонована ДПСУ Концепція реформування податкової системи передбачає скасування обов'язку фізосіб подавати декларацію про доходи.

 

Так, зокрема, у статті 176 («Забезпечення виконання податкових зобов'язань») Податкового кодексу України пропонується вилучити підпункт «е» пункту 176.1, згідно з яким платники податків зобов'язані подавати податкову декларацію за підсумками податкового (звітного) року в терміни, передбачені ПКУ для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податків у зв'язку з трудовими відносинами і за цивільно-правовими договорами двома чи більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Нагадаємо, що Концепція реформування податкової системи передбачає також, зокрема, зменшення податку на доходи фізосіб з 15 ? 17% до 10% з паралельним запровадженням нової прогресивної шкали. Доходи на рівні 1,4 мінімальної зарплати обкладатимуться за ставкою 10%. У разі перевищення цього показника, але не більше 10-кратного розміру мінімальної зарплати, ПДФО становить 15%. З більш високих доходів стягуватиметься вже 20%.

Також документом поновлюється 3-процентний збір до Пенсійного фонду на купівлю безготівкової валюти у межах торгового обороту, а єдиний соціальний внесок планується знизити з 37 ? 49% до 15%.

Щоб уникнути зниження надходжень до бюджету, запроваджуються так звані компенсаторні механізми. Вони передбачатимуть скасування пільг і розширення бази обкладення деякими податками. Наприклад, ставку податку на додану вартість пропонується знизити і диференціювати (з 20% до 12% щодо послуг, монопольних товарів та імпорту і до 7% — щодо інших операцій), скасувавши діючі пільги з ПДВ. Одночасно пропонується запровадити податок з обороту (2,5% з подальшим зниженням до 2%). Крім того, передбачається повернення до відшкодування ПДВ облігаціями.

Серед інших найбільш значущих пропозицій — також ліквідація пільг не тільки з ПДВ, але і з податків на прибуток і доходи фізосіб.

Концепцією також передбачено збереження спрощеної системи оподаткування.

Також по темі:

Концепція реформування податкової системи — пропозиції бізнесу враховано

Податкова після консультацій з експертами не відмовилася від ідеї введення податку з обороту

 

Джерело: Судово-юридична газета

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»