• Посилання скопійовано

Підписано закон про сприяння іпотечному кредитуванню

Закон України №5059-VІ від 05.07.2012 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню»

Президент України підписав Закон України №5059-VІ від 05.07.2012 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню», розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів.
Закон містить важливі для розширення іпотечного кредитування норми.
Насамперед Законом закріплено зобов’язання держави щодо компенсації частини відсотків за отриманими кредитами на майбутнє та віднесено відповідні видатки до захищених статей державного бюджету.
Крім того, Законом:
передбачено можливість застосування договорів купівлі-продажу майнових прав під час придбання житла за державної підтримки;
визначено, що компенсація процентів за кредитами, отриманими громадянами на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла, здійснюється відповідно до порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, встановленого КМУ;
врегульовано питання щодо використання земельної ділянки та об’єкта незавершеного житлового будівництва як предмета застави за іпотечними договорами. З цією метою:
— передбачено можливість продажу права оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності за згодою орендаря або якщо така можливість буде передбачена первинним договором оренди;
— визначено підстави для посвідчення права оренди земельної ділянки згідно з договором купівлі-продажу такого права;
— установлено особливості переходу права оренди земельної ділянки до особи, яка на підставі договору про задоволення вимог іпотекодержателя або застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, включеного до іпотечного договору, набула права власності на предмет іпотеки (об’єкт нерухомого майна, об’єкт незавершеного будівництва та майнові права на них), розміщений на цій земельній ділянці;
встановлено додаткові правові механізми посилення захисту прав та інтересів інвесторів, чиї кошти залучено у житлове будівництво, шляхом:
— застосування типової форми договору про участь у ФФБ;
— здійснення місцевими державними адміністраціями контролю за діяльністю забудовників при залученні коштів громадян;
— установлення на рівні закону обов’язку замовника передати під заселення закінчений будівництвом та підключений до інженерних мереж житловий будинок, що споруджувався із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, протягом трьох місяців з дня його прийняття в експлуатацію.
Як свідчить практика, здешевлення вартості житлового будівництва потребує комплексного підходу. Потрібно переходити від будівництва окремих об’єктів, до спорудження кварталів та мікрорайонів. Комплексна забудова, де замовником виступають державні та комунальні підприємства, дає істотний економічний ефект. Однак при цьому потребують врегулювання не лише питання власне житла, а й соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури, містобудівного середовища загалом, що також передбачено Законом.
Запропоновані зміни сприятимуть не лише реалізації конкретної соціальної ініціативи, а й розвитку іпотечного кредитування взагалі.

Джерело: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»