• Посилання скопійовано

Підприємці забудуть, що таке мінімізувати податки, — ДПС

ДПС вітає Закон №5083-VI і називає авансову сплату податку на прибуток «кроком уперед» та «європейською практикою»

Голова Державної податкової служби України Олександр Клименко переконаний, що підписаний Президентом України Закон №5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку із проведенням адміністративної реформи в Україні» сприятиме спрощенню процедури адміністрування податків та, відповідно, створенню додаткових стимулів для активного розвитку бізнесу. Про це повідомляє прес-служба ДПС.
Зокрема, у законі враховано ініціативи ДПС України щодо вдосконалення спрощеної системи оподаткування за рахунок введення п'ятої і шостої груп платників єдиного податку. Так, у п'ятій групі «спрощенців» зможуть працювати фізособи-підприємці, які протягом останнього календарного року мали не більше 20 найманих працівників, а обсяг доходу — не більше 20 млн грн. У шостій групі працюватимуть юридичні особи, чисельність працівників яких не перевищує 50 осіб, обсяг прибутку — не більше 20 млн грн.
«Завдяки такому розбиттю на групи і спрощенню умов ведення бізнесу у платників відпаде потреба мінімізувати податкові зобов'язання. Таким чином, як ефект від стимулювання розвитку бізнесу ми очікуємо позитивної динаміки бюджетних надходжень», — зазначив Олександр Клименко.
Крім того, у ДПС наголосили, що значно спростить документообіг та дозволить планувати витрати для підприємців врахована у законі ініціатива ДПС щодо авансових платежів з податку на прибуток. Підприємства з доходом не менше 10 млн грн платитимуть щомісяця 1/12 частину нарахованого за минулий рік податку. У разі якщо підприємство протягом кварталу показує збиток, воно може подати заяву, зробити перерахунок і до кінця року буде звільнене від сплати авансових платежів.
«Це загальноприйнята європейська практика, що дозволить зменшити кількість контактів представників бізнесу з податковою службою. Підкреслю, що авансові платежі не платитимуть представники малого та середнього бізнесу, тобто платники податків, у яких доходи не перевищують 10 млн грн, і новоутворені підприємства», — зазначив Олександр Клименко. Перевагою для цієї групи платників також є дозвіл не подавати податкову декларацію за календарний квартал, півріччя і дев'ять місяців, а податок на прибуток сплачувати на підставі річної податкової декларації без сплати авансового внеску.
Керівник податкового відомства також схвально оцінив законодавчу формалізацію розподілу повноважень між ДПСУ та Міністерством фінансів. «Європейський досвід показав, що успішною буде лише така податкова політика, в якій функції ідеолога-організатора та виконавця чітко відокремлені одна від одної і покладені на різні установи. У наших відносинах із Мінфіном ми керувалися таким принципом понад рік, і я можу тільки вітати той факт, що Верховна Рада та Президент погодилися затвердити це на рівні норм закону», — наголосив Клименко.

Джерело: UBR

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»