Концепція розроблена Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва з урахуванням практики реалізації напрямів та заходів підтримки, визначених Національною програмою сприяння розвитку малого підприємництва, а також необхідністю врегулювання та вирішення проблем, що стримують розвиток підприємництва.
Серед причин, що перешкоджають розвитку малого і середнього підприємництва, є:
- обмеженість фінансових ресурсів суб’єктів МСП на реалізацію інвест-проектів та бізнес-проектів, спрямованих на зростання виробничих потужностей та створення робочих місць;
- наявність адміністративних бар’єрів, особливо це стосується проходження дозвільних (погоджувальних) процедур, сертифікації і стандартизації товарів та послуг, здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
- відсутність належної підтримки суб’єктів МСП у частині інформаційного, консультативного та методичного забезпечення підприємницької діяльності.
Зазначені проблеми передбачається розв’язати шляхом:
- дерегуляції господарської діяльності;
- розширення можливостей доступу суб’єктів МСП до отримання кредитних ресурсів;
- розвитку інфраструктури підтримки МСП, соціальної відповідальності бізнесу;
- залучення суб’єктів МСП до реалізації проектів державно-приватного партнерства;
- делегування органами виконавчої влади та місцевого самоврядування функцій із створення системи збору інформації та баз даних для проведення аудиту соціальної відповідальності бізнесу;
- формування фонду нежитлових приміщень та земельних ділянок для надання в оренду суб’єктам малого і середнього підприємництва на пільгових умовах тощо.
Концепція є базою для розробки Загальнодержавної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2014-2024 роки, що має бути внесена на розгляд КМУ до 10 жовтня 2013 року.
Заходи реалізації програми мають забезпечити: прискорення розвитку малого та середнього підприємництва, насичення ринку послугами та товарами вітчизняного виробництва, поліпшення бізнес-клімату, створення та збереження робочих місць, підвищення соціальної відповідальності бізнесу перед суспільством, тощо.
Оскільки одним із головних чинників формування в Україні середнього класу є розвиток підприємництва, яке виступає гарантом стабільності економіки та підвищення рівня життя громадян. У результаті відкриття власної справи та самозайнятості знижується рівень безробіття та, водночас, підвищується рівень доходів населення
На важливості підтримки малого і середнього підприємництва було відмічено на засіданні Уряду під час його відкриття Миколою Азаровим, який зазначив: «Відомо, що мале та середнє підприємництво є найбільш динамічним елементом економіки, воно гнучко реагує на зміни кон’юнктури ринку, здатне швидко створювати нові робочі місця в періоди, коли промисловість потерпає від скорочення попиту на зовнішніх ринках. Саме тому одним із головних чинників сталого розвитку економіки є зміцнення позицій малого та середнього бізнесу в загальній структурі вітчизняної економіки, підвищення його ефективності, розвиток інноваційного підприємництва тощо».