20 квітня у "Голосі України" №77/2019 опубліковано Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 р. №2597-VIII. Згідно з текстом документу, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. Тобто Кодекс набрав чинності 21 квітня, а вводиться в дію 21 жовтня 2019 року.
Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Текст документа викладено у чотирьох книгах:
- Книга перша. Загальна частина;
- Книга друга. Арбітражний керуючий;
- Книга третя. Банкрутство юросіб;
- Книга четверта. Відновлення платоспроможності фізособи.
Як розповідали в НБУ після прийняття Кодексу, ним передбачено:
- запровадити процедуру «fresh start» для відновлення платоспроможності боржника у максимально стислі терміни. Якщо громадянин опинився у скрутному становищі, то держава дасть можливість почати фінансове життя з чистого аркуша;
- встановити мінімальні бар’єри на шляху до звернення громадян до такого юридичного механізму, як відновлення платоспроможності;
- передбачити участь арбітражного керуючого, який допоможе боржнику розв’язати його фінансові проблеми;
- задля виключення можливості шахрайства передбачити тести на добросовісність: на вході у систему, у самому процесі розгляду справи та щодо наслідків визнання особи банкрутом.
Докладніше про норми Кодексу ми писали в нашій аналітиці тут, а також ось тут.