23 жовтня Уряд ініціював скасування обов'язкового друку законів та підзаконних нормативних актів в газеті «Урядовий кур'єр». Як пояснювали в Кабміні, це обґрунтовано тим, що на друк та розповсюдження газети держава недоцільно витрачає фінансові, матеріальні та людські ресурси, в той час як вся інформація про закони та підзаконні нормативні акти все одно дублюється на офіційних веб-сторінках органів виконавчої влади. Про це ми писали тут.
Того ж дня міністр КМУ Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook повідомив, що законопроект з такою ініціативою вже поданий до Верховної Ради (станом на ранок 24.10 його тексту на сайті ВРУ ще немає).
«Зараз, щоб якийсь закон або постанова набрали чинності, вони повинні бути надруковані в газетах "Голос України" або "Урядовий Кур'єр". Ми пропонуємо публікувати закони та інші акти на офіційних сайтах, а не на папері, як і личить в XXI столітті», - зазначив він.
Також Дмитро Дубілет розповів історію, яка спонукала його ініціювати цей законопроект:
«Кілька тижнів тому Рада прийняла закон, який Кабмін дуже чекав - у нас під нього був уже передбачений комплекс заходів.
І ось наступного дня, коли закон повинен був вийти в газеті і, таким чином, набрати чинності, ми виявили, що цього не сталося. Чому? Тому що співробітники друкарні сказали, що текст не помістився, і вони вирішили перенести його на наступний день!
Цей випадок був непорозумінням (напевно), але взагалі маніпуляції з друкарнями для відтягування набрання чинності законів траплялися в історії України неодноразово».
Наприкінці свого допису міністр зазначив, що після того, як Рада прийме цей закон, Уряд обговорить з суспільством подальшу долю цих двох друкованих видань.