Головна Усі новини Держрегулювання Закони та підзаконні акти

З 16 січня вся реклама стане україномовною: як будуть штрафувати?

З 16 січня 2020 року мовою реклами в Україні визначено державну мову

ЮРЛІГА нагадує, що 16 липня 2019 року набрав чинності мовний закон, проте окремі його положення набиратимуть чинності поступово.

Зокрема, ст. 32 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набере чинності через шість місяців з дня набрання чинності мовного закону, тобто 16 січня 2020 року.

 

Мова реклами

Стаття закріплює, що мовою реклами в Україні визначено державну мову.

У друкованих ЗМІ, що видаються однією з офіційних мов ЄС, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований ЗМІ.

Мовою реклами на телебаченні та радіо також є українська мова.

Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами ЄС, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

Особливості використання в рекламі кримськотатарської мови, інших мов корінних народів, національних меншин України встановлюються законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

 

Відповідальність

Також цим Законом було внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Визначено, що порушення вимог Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо застосування державної мови, зокрема, у сфері реклами тягне накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн.) або попередження, якщо порушення вчинене вперше. Ця норма запрацює через три роки з дня набрання чинності мовним законом, тобто 16 липня 2022 року.

***

Читайте також: З 16 липня діє новий Закон про мову: що зміниться для бізнесу?

Джерело
ЮРЛИГА
Рубрика:
Держрегулювання / Закони та підзаконні акти
Теги:
Реклама , Суспільство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі