Головна Усі новини Держрегулювання Закони та підзаконні акти

Без ЄСВ та перевірок: черговий законопроєкт для підтримки бізнесу на час карантину

У Раді зареєстровано законопроєкт №5346 для підтримки бізнесу на період локдауну. Зокрема, пропонується звільнення від сплати ЄСВ непрацюючих через карантин підприємств та ФОПів, збереження мораторію на податкові перевірки, а також надання права місцевій владі за потреби зменшувати ставки місцевих податків і зборів

7 квітня 2021 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №5346 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо надання допомоги застрахованим особам та підтримки бізнесу на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів». Його авторами є з понад десяток нардепів - членів парламентської фракції «Голос».

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується:

1) встановити, що на мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок не поширюється дія положень, передбачених пунктом 4 розділу ІІ Закону №909-ІХ;

2) надати органам місцевого самоврядування у 2021 році право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок:

  • єдиного податку,
  • та/або плати за землю,
  • та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

3) встановити без винятків заборону на проведення органами державного нагляду (контролю) планових перевірок у сфері господарської діяльності, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України COVID-19;

4) звільнити від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ роботодавців, ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди, під час яких вони не менше 7 днів перебували в Переліку страхувальників, робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

5) зобов'язати Кабмін протягом 2 місяців з дня опублікування цього Закону розробити та подати до ВРУ проєкт Закону України про запровадження податку на виведений капітал.

Таким чином, законотворці очікують, що прийняття цього законопроєкту дозволить пом'якшити для бізнесу та населення негативні наслідки від запровадження посилених карантинних заходів.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Закони та підзаконні акти
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Перевірки , Підприємці , Пільги , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі