• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Уряд впорядковує управління у сфері надрокористування

Вилучено з «Моїх новин»

Уряд проводить перевірку «сплячих» та проблемних спецдозволів на стратегічні корисні копалини та нафтогазоносні надра. Мінекономіки та Держгеонадра проаналізували чинні ліцензії

Уряд впорядковує управління у сфері надрокористування

Уряд послідовно посилює та впорядковує управління у сфері надрокористування. Про це повідомила Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

«Україна рухається до формування сучасної екосистеми видобутку, переробки, створення продукції з доданою вартістю у сфері критичних мінералів. Ми маємо що запропонувати країнам-партнерам і повинні ефективно розпоряджатися нашими надрами», – зазначила Очільниця Уряду.

Уряд проводить перевірку «сплячих» та проблемних спецдозволів на стратегічні корисні копалини та нафтогазоносні надра. Мінекономіки та Держгеонадра проаналізували чинні ліцензії. За 29 ліцензіями, виданими на стратегічні копалини, і 10 на нафтогазоносні надра видобуток не розпочатий або суттєво порушується програма робіт. Половина з них видана понад 10 років тому. Щодо них будуть ухвалені відповідні рішення.

Юлія Свириденко також повідомила, що Україна синхронізує санкційну політику з Великою Британією та ініціює додаткові обмеження щодо Дмитра Фірташа. Це створює правові підстави для анулювання трьох спецдозволів у Житомирській та Дніпропетровській областях. У випадку Малишевського родовища (ТОВ «Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат») санкції також застосовуються до ТОВ «Тиберіус Плюс», яке було задіяне в спробі вивести спецдозвіл з-під санкцій.

«Стратегічні активи надалі будуть передані через прозорі аукціони новим інвесторам, – наголосила Прем’єр-міністерка. – Українські надра мають працювати ефективно в руках порядного бізнесу на економіку України, її безпеку та для інтеграції нашої країни в ланцюги постачання наших стратегічних країн-партнерів».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»