Відповідно до статті 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі — Закон) суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі відповідного документа, наданого дозвільним органом.
У статті 4-1 Закону зазначається, що право на здійснення господарської діяльності може бути надано шляхом видачі або переоформлення відповідного дозволу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до вимог Закону подовження терміну дії дозволу на викиди є процедурою, що не передбачена базовим законодавчим актом, який регулює питання видачі дозволів на провадження господарської діяльності суб’єктам господарювання.
На підставі вищевикладеного для отримання дозволу слід керуватися Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 р. №302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи».
Згідно з пунктом 1.4 Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, яка затверджена наказом Мінприроди України від 09.03.2006 р. №108 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29.04.2006 р. за №341/12215, термін дії документів, у яких обгрунтовуються обсяги викидів, становить десять років.