• Посилання скопійовано

Уряд схвалив рішення щодо перегулювання бізнесу

29 серпня 2012 року уряд схвалив підготовлений Мінекономрозвитку проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру», який розроблено на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ. Законопроект враховує пропозиції Міжнародної фінансової корпорації, Європейської бізнес-асоціації, зауваження підприємців

Прийняття законопроекту дозволить суттєво зменшити адміністративний тиск на суб’єктів господарювання, упорядкувати кількість документів дозвільного характеру, узгодити норми окремих законів.
Законопроектом передбачається скасувати та обмежити сферу дії 64 документів дозвільного характеру з чинного Переліку, затвердженого Законом України №3392 (з них 60 — скасовуються повністю). Скасовуються 27 документів дозвільного характеру, встановлених спеціальними законами. Уточнюються назви 13 документів дозвільного характеру.
З прийняттям законопроекту майже вдвічі зменшиться навантаження дозвільних процедур на бізнес за рахунок простого скасування дозвільних документів. Закладено правові механізми, спрямовані на звільнення підприємців від необхідності проходження зайвих та обтяжливих адміністративних процедур. Проект містить норму, відповідно до якої обов’язок одержання погоджень, висновків та інших документів, які передують отриманню документа дозвільного характеру, буде покладено на дозвільний орган, що оформляє документ дозвільного характеру, без залучення суб’єкта господарювання. Зокрема, пропонується скасувати «Сертифікат якості зерна та продуктів його переробки», який не застосовується в Європі, заважає нормальній роботі зернового ринку. Буде скасовано ряд дозволів, які видаються санітарно-епідеміологічною службою, значно обмежено сферу застосування дозволів ветеринарної служби, знято зайві дозвільні перешкоди для бізнесу, які пов’язані з охороною культурної спадщини, операціями з відходами тощо.
Також Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Мета проекту — встановлення на законодавчому рівні відповідальності посадових осіб контролюючих органів за недотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю). Пропонується введення норми щодо звільнення після третього порушення посадових осіб контролюючих органів за рішенням суду та заборони «контролерам» три роки займати посади в державних органах за недотримання ними процедури здійснення державного нагляду (контролю), передбаченої Законом України.
Крім того, Урядом схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання. Законопроектом пропонується, зокрема, введення таких норм: проведення лише планових комплексних перевірок суб’єктів господарювання не частіше одного разу на рік; обґрунтованість ужитих органом державного нагляду (контролю) заходів реагування щодо суб’єктів господарювання має бути підтверджена судом. Реалізація положень запропонованого проекту Закону сприятиме поліпшенню умов ведення господарської діяльності, ефективності використання виробничого потенціалу та зменшенню адміністративного тиску на суб’єктів господарювання.
Дані законопроекти спрямовані на покращення умов ведення бізнесу в Україні.

Джерело: Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»