• Посилання скопійовано

Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні

Ухваленим законопроєктом пропонується на законодавчому рівні закріпити право на ведення господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану без оформлення дозволу, а шляхом подання декларації до відповідних органів влади

Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні

Мінекономіки зазначає, що Уряд підтримав законопроект про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні, яким пропонується на законодавчому рівні закріпити право на ведення господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану без оформлення дозволу, а шляхом подання декларації до відповідних органів влади. Зробити це буде можливо, незалежно від місцезнаходження та місця провадження діяльності суб'єкта господарювання.

Відповідно до Закону такі декларації матимуть рівноцінний правовий статус з ліцензіями та дозволами, одержаним за звичайною процедурою у мирний час.

Декларацію можна подати через ЦНАП або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.

Водночас дозволи чи ліцензії, дія яких завершується, автоматично продовжуватимуться на час воєнного стану та ще 3 місяці після його завершення. Також на післявоєнний час відтерміновується необхідність подання звітів та повідомлень, пов’язаних з дозвільними процедурами.

Наразі в Україні уже переведено на декларативний принцип 48 дозволів, 19 ліцензій, близько 500 інших публічних послуг для бізнесу. Таким чином створюються максимально зручні умови для ведення бізнесу. Це допоможе підприємцям відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне.

 

Деталі від Гетманцева 

Гетманцев навів деталі щодо законопроекту. 

Урядом узгоджено текст законопроєкту, який має суттєво полегшити дозвільні процедури підприємницької діяльності у період дії воєнного та надзвичайного стану.

Що пропонується ухвалити:

  • замість оформлення дозволу – подання декларації до відповідного органу влади про намір вести відповідну діяльність;
  • подати декларацію можна незалежно від місця знаходження та місця ведення бізнесу;
  • декларація даватиме такі ж права і можливості, як і раніше оформлювані ліцензії;
  • ліцензії, що закінчились після початку війни, будуть автоматично вважатися діючими на весь період до завершення війни + ще 3 місяці;
  • подання звітів та повідомлень, передбачених дозволами (ліцензіями) – після нашої Перемоги у війні.

Ті, хто започатковують бізнес, зможуть подавати декларації:

  • через ЦНАП;
  • через Єдиний державний веб-портал електронних послуг;
  • через додаток «Дія»;
  • через портал «Дія».

***

Читайте також: Через війну ліцензування та дозвільну систему планують суттєво спростити

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»