• Посилання скопійовано

Доступ до Єдиного держреєстру через Інтернет створив конкуренцію серед нотаріусів

Юрособи та підприємці отримали можливість вибору нотаріуса, що саме по собі сприяє штучній конкуренції у сфері надання нотаріальних послуг

Доступ до Єдиного держреєстру через Інтернет створив конкуренцію серед нотаріусів

Останнім часом юрособи та підприємці при зверненні до нотаріуса або самі подають витяг (виписку), або сплачують нотаріусам за послуги з їх отримання. Наприклад, якщо необхідно посвідчити підписи на картці зі зразками підписів для банківського рахунка.

Дії нотаріусів цілком зрозумілі — вони мають переконатись у цивільній право- та дієздатності особи, яка звернулася.

Щодо юросіб та підприємців, то це виявляється досить затратним, адже, скажімо, базовий витяг коштує 57,80 грн, якщо вони самостійно звертаються до держреєстратора. Якщо ж такий витяг бере нотаріус, вартість його послуг значно зростає.

Водночас не всім нотаріусам ведеться однаково.

Відомості з ЄДР є відкритими і загальнодоступними. Починаючи з січня 2013 року нотаріуси отримали право доступу до даних ЄДР через комп'ютерну мережу.

Для одержання витягів із ЄДР нотаріусу достатньо лише укласти відповідний договір з технічним адміністратором ДП «Інформаційно-ресурсний центр». Зрозуміло, що такий договір є оплатним.

Як зазначає Мін'юст, на сьогодні нотаріусам забезпечено й безкоштовний доступ до відомостей ЄДР через офіційний веб-сайт Державної реєстраційної служби України (http://www.drsu.gov.ua) шляхом пошуку та перегляду інформації про юросіб та підприємців.

Але подана на веб-сайті інформація є дуже обмеженою. Наприклад, там немає даних про засновників юрособи, про осіб, які мають право без довіреності підписувати угоди від імені юрособи, про органи управління юрособи, про назву установчого документа тощо.

Й оскільки при вчиненні окремих нотаріальних дій без витягу не обійтись, то зазначимо, що послуги нотаріуса, який уклав договір щодо доступу до ЄДР з можливістю формування витягу, є значно дешевшими.

Незважаючи на те, що такий договір не є обов'язковим і його укладання залежить лише від бажання нотаріусів, юрособи та підприємці отримали можливість вибору нотаріуса, що саме по собі сприяє штучній конкуренції у сфері надання нотаріальних послуг (Лист Мін'юсту від 08.08.2013 р. №8303-0-2613/13.1).

 

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»