Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.
“Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки і впровадження проектів, заснованих на блокчейн. Але наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча би з того, щоб внести “майнінг” до класифікатора видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона [діяльність] зараз перебуває”, - наголосив Степан Кубів.
Степан Кубів додав, що внесення пункту щодо діяльності з майнінгу до Класифікатора діяльності з підтримки функціонування розподіленої бази даних має відбуватися у класі 63.11 "оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність", оскільки майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у т.ч. з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.
“Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи до бюджету, зменшимо відтік кваліфікованих ІТ-фахівців та зменшимо силовий тиск на криптоспільноту”, - зауважив Степан Кубів.
Перший віце-прем’єр-міністр також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів. Відтак доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо доповнення Національного класифікатора України "Класифікація видів економічної діяльності".