«Уряд є достатньо гнучким та мобільним і оперативно реагує на запити галузі. Мінагрополітики у тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників, громадськими організаціями напрацювали зміни, які суттєво скорочують перелік документів та вимог до потенційних отримувачів фінансової підтримки, а також розширюють преференції для фермерів та кооперативів», - прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
За його словами, завдяки змінам доступ до фінансових ресурсів для фермерських господарств і кооперативів значно спрощено, що сприятиме зростанню їх кількості і розвитку сільськогосподарської діяльності.
Зокрема, змінами передбачено:
- надавати часткову компенсацію членам ФГ відповідно до сплаченого єдиного соціального внеску;
- надавати фінансову підтримку новостворених ФГ у період їх становлення з розрахунку на 1 га;
- розширити перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки;
- розширити напрями діяльності кооперативів, зокрема, до молочарських та ягідних додати овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.
За даними Державної служби статистики, на 1 листопада 2017 року кількість діючих фермерських господарств становила 34 137 одиниць, площа сільськогосподарських угідь у їхньому користуванні — 4580,1 тис. га або 22,9 % від загального землекористування сільськогосподарськими підприємствами. В середньому на одне фермерське господарство припадає 134,2 га сільськогосподарських угідь.