Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Уряд запропонував полегшити кредитний тягар аграріїв

Уряд має намір підтримати малих та середніх суб'єктів підприємництва шляхом часткового гарантування виконання зобов'язань таких суб'єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами

Уряд має намір підтримати малих та середніх суб'єктів підприємництва, включаючи фермерські господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов'язань таких суб'єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами, - повідомляє "Ліга. Закон".

Відповідний законопроект № 3047 "Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві" зареєстровано в Парламенті 10 лютого 2020 року.

Законопроект визначає особливості створення та діяльності Фонду, який є спеціалізованою небанківською фінансовою установою, що створюється державою в особі Кабінету Міністрів. Учасниками такої установи можуть бути, крім держави, і інші юрособи.

Фонд підтримуватиме малих та середніх суб'єктів підприємництва (у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення у обсягах, що не перевищують 500 га), що здійснюють первинне виробництво с/г продукції, шляхом гарантування виконання зобов'язань таких суб'єктів за кредитними договорами з метою створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні.

Завданням Фонду є надання часткових гарантій за кредитними зобов'язаннями малих і середніх суб'єктів підприємництва, що здійснюють діяльність у сільському господарстві.

Статутний капітал Фонду формуватиметься за рахунок коштів держбюджету та вкладів учасників Фонду.

Законопроектом також визначаються органи управління Фонду, вид діяльності та джерела його фінансування.

Прикінцевими положеннями законопроекту передбачається внесення відповідних змін до законів "Про управління об'єктами державної власності" та "Про державну підтримку сільського господарства України".

Як зазначили в Мінекономіки, у Держбюджеті на 2020 рік передбачено кошти в обсязі 240 млн грн для формування статутного капіталу Фонду.

"Малі та середні аграрії зможуть бути повноцінними учасниками ринку завдяки державній підтримці, оскільки Фонд гарантуватиме виконання зобов'язань малих та середніх господарств за кредитними договорами перед банками", - зауважив Тарас Висоцький, заступник Міністра економіки, розвитку торгівлі та сільського господарства.

Джерело
ЛІГА.блоги
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Позика , Законопроекти , Сільське господарство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +