Нагадаємо, що 21 березня 2021 року набрав чинності Закон про ветеринарну медицину. Який ввів в обіг термін «тваринницькі потужності» – це будь-які території, будівлі, споруди, приміщення, обладнання, транспортні засоби, тобто, матеріально-технічна база, що використовуються для розведення, вирощування, утримання, переміщення (транспортування), тренування, проведення змагань, виставок (огляду), конкурсів, вилову, забою або обігу тварин, виробництва та/або обігу репродуктивного матеріалу.
Ці потужності підлягатимуть процедурі затвердження, що включає попередню їх інспекцію. Менш ризиковані тваринницькі потужності підлягатимуть державній реєстрації за явочним принципом без попереднього інспектування.
В кінці 2021 року Мінекономіки було розміщено на своєму сайті для обговорення два проєкти постанов, що стосуються тваринницьких потужностей:
- про затвердження Порядку здійснення державної реєстрації тваринницьких потужностей та операторів ринку;
- про затвердження Порядку затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик.
Про це ми писали тут.
Наразі, на сайті Мінекономіки було розміщено для обговорення проект наказу яким затверджується:
- порядок формування та ведення Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторів ринку;
- форму заяви про затвердження тваринницької потужності;
- форму заяви про державну реєстрацію тваринницької потужності/оператора ринку.
Метою запровадження даного реєстру є мінімізація ризиків щодо спалахів та поширень хвороб тварин (у тому числі тих, що є спільними для людей та тварин) шляхом «затвердження» або «реєстрації» таких потужностей компетентним органом. Реєстрації також підлягають оператори ринку, що здійснюють збір копитних тварин та птиці, перевезення копитних тварин, у тому числі оператори ринку, які здійснюють продаж або купівлю зазначених тварин.
З текстом проєкту порядку можна ознайомитись за посиланням. Зазначимо, що у разі якщо проект буде прийнято, наказ про затвердження порядку та форм набере своєї чинності з 21 березня 2023 року.
Згідно тексту проекту до Реєстру вноситься інформація про потужності та операторів ринку, яка містить:
- найменування або прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) оператора потужності/оператора ринку;
- вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною ГКУ (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва);
- ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- місцезнаходження та/або місце проживання оператора ринку;
- назву (опис) тваринницької потужності;
- адресу тваринницької потужності;
- види діяльності, що планується здійснювати з використанням тваринницької потужності/види діяльності, що планується здійснювати оператором ринку;
- перелік видів тварин та/або їх репродуктивного матеріалу, щодо яких планується здійснюватися діяльність з використанням тваринницької потужності або без використання тваринницької потужності оператором ринку;
- дату прийняття реєстратором рішення про затвердження або державної реєстрації тваринницької потужності/оператора ринку;
- реєстраційний номер тваринницької потужності/оператора ринку;
- строк дії рішення про затвердження або реєстрацію тваринницької потужності/оператора ринку;
- підставу та запис про припинення дії рішення про затвердження або скасування державної реєстрації тваринницької потужності/оператора ринку, дату запису (дата/місяць/рік).
***