• Посилання скопійовано

Законодавство щодо товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю підкоригують

У ВРУ зареєстровано законопроєкт №13002 щодо забезпечення можливості створення додаткового капіталу товариством та внесення учасниками товариства внесків до додаткового капіталу товариств

Законодавство щодо товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю підкоригують

5 лютого 2025 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №13002 "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" щодо забезпечення можливості створення додаткового капіталу товариством та внесення учасниками товариства внесків до додаткового капіталу товариств.

Проєкт Закону розроблено з метою доповнення Закону про ТОВ положенням щодо:

  • можливості створення у ТОВ додаткового капіталу, який є окремим інститутом від інституту статутного капіталу ТОВ,
  • можливості залучення інвестицій у формі внесків учасників у додатковий капітал ТОВ без зміни розміру статутного капіталу ТОВ та зміни часток учасників ТОВ.

А саме прописано, що окремо від статутного капіталу товариства, статутом товариства може передбачатися створення додаткового капіталу товариства за рахунок внесків його учасників. Внески до додаткового капіталу товариства вносяться учасниками без зміни номінальної вартості чи зміни розміру статутного капіталу товариства. У рішенні загальних зборів учасників товариства про залучення внеску до додаткового капіталу товариства визначається розмір такого внеску. Внеском учасника товариства до додаткового капіталу товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом.

Наразі чинне законодавство не передбачає норм щодо додаткового капіталу в ТОВ, на які інвестори могли б покластися без жодних застережень та отримати юридичні висновки (так звані – legal opinions), без застереження про можливі ризики, пов’язані з прогалиною в корпоративному законодавстві щодо внесків до додаткового капіталу, яка є нині.

Законодавчі акти корпоративного права багатьох країн включають норми, що регулюють відносини, які стосуються або є еквівалентними до внесків до додаткового капіталу ТОВ, як це передбачено законопроектом №13002.

В інтересах України, щоб українські та іноземні інвестори мали механізми та вибір здійснення інвестиційних трансакцій в межах української юрисдикції. Це дозволить не лише активніше залучати інвестицій у ТОВ, але й, потенційно, збільшити валютні надходження в Україну, - вважають автори закоонпроєкту.

У разі прийняття закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Секретар Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин прокоментував необхідність внесення змін до Закону про ТОВ. 

Він зауважив: "В інтересах України, щоб українські та іноземні інвестори мали механізми та вибір здійснення інвестиційних трансакцій в межах української юрисдикції. Це дозволить не лише активніше залучати інвестицій у ТОВ, але й, потенційно, збільшити валютні надходження в Україну".

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»