
1) Як працюватимемо та відпочиватимемо у травні?
За КЗпП 1 травня (День праці) та 8 травня (День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років) є святковими та неробочими днями в Україні. Відповідно мали би бути вихідними. Та через війну це робочі дні з оплатою праці, як у звичайний (несвятковий) робочий день. Подробиці читайте тут.
Норми тривалості робочого часу на травень 2025 року дивіться у довіднику.
2) Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
3) З 1 травня запроваджується обовʼязковий компонент біопалива на рівні не менш ніж 5%
Згідно зі Законом №3769 щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту з 1 травня 2025 року буде обовʼязковий компонент у біопалива на рівні не менше 5%.
4) Виплати ВПО з 1 травня 2025 року: що зміниться?
Уряд продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на шість місяців з березня 2025 року. Відтак, всі, хто вже отримує допомогу, матимуть автоматичне продовження виплат – подавати додаткову заяву не потрібно.
5) З 1 травня буде оновлено строк базової загальної військової підготовки
За рішенням Генерального штабу ЗСУ, з 1 травня колишня категорія обмежено придатних проходитиме військову підготовку протягом 30 днів, а не 45, як було встановлено раніше.
6) Як зміняться світлофори в Україні з 1 травня 2025 року?
У травні в Україні змінюються стандарти щодо світлофорів на дорогах. Зокрема, замість звичайного зеленого з'явиться смарагдове світло, а також зміниться вид стрілок, що регулюють напрямок руху.
7) Розпочинається строк подання документів для субсидій на неопалювальний період
З 1 травня по 30 вересня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період. Житлові субсидії на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів автоматично.
8) У травні ФОП на ІІІ групі звітують за новою формою
За наслідками І кварталу 2025 року ФОПи на ЄП групи ІІІ мають скласти і надіслати податковій службі декларацію за новою формою. Чи подавати декларацію, якщо не було доходу? В який строк подавати декларацію? Як заповнити всі розділи декларації? Читайте тут.
9) До 8 травня у Резерв+ можна буде оформити ще два типи відстрочок
За словами Катерини Черногоренко, до 8 травня у застосунку з’являться ще два типи відстрочок: люди з тимчасовою непридатністю до військової служби від 6 до 12 місяців та ті, які мають дружину/чоловіка у війську та дитину до 18 років.
10) 12 травня — граничний термін подання звітності за I квартал 2025 року
Нагадуємо, що 12 травня закінчується термін подання звітності за I квартал 2025 року. Зокрема, декларації з податку на прибуток та фінансової звітності, декларацій платників ЄП 3 групи, з рентної плати тощо. Весь перелік – у новині.
11) ПриватБанк продовжує пільгові тарифи на міжнародні перекази до 15 травня
До 15 травня 2025 року тарифи на міжнародні перекази у Приват24 з валютних карток ПриватБанку на закордонні картки знижено удвічі до 1% (мінімум 50 грн) замість 2% (мінімум 50 грн).
12) 18 травня можна буде зареєструвати ПН за ІІ половину квітня
За чинними правилами можна зареєструвати ПН та РК в ЄРПН у вихідний день, якщо такий день є граничним днем їх реєстрації. Тож 18 травня можна буде зареєструвати в ЄРПН ПН за ІІ половину квітня.
13) 20 травня - перша сплата ВЗ «єдинниками» ІІІ групи
Податківці вказали, що «єдинники» ІІІ групи сплачують військовий збір за себе протягом 10 к.дн. після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за звітний квартал. За І квартал слід сплатити до 20 травня включно. Також про це ми писали в аналітиці.
14) 20 травня - граничний строк сплати податкових зобов'язань за І квартал 2025 р.
Яких саме - читайте у цій новині. Нагадаємо, що, попри війну, з 27.05.2022 платники податків повинні повноцінно виконувати свої податкові обов’язки, зокрема зі сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації ПН, АН, РК тощо (пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Водночас платників податків, які не мають такої можливості, звільнено від відповідальності, передбаченої ПКУ, за умови виконання ними податкових обов’язків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану або протягом 60 к. дн. з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
15) Виробники спирту етилового та біоетанолу вперше звітуватимуть по-новому до 20 травня
Першим звітним періодом, за яким розраховується ГПЗ з акцизного податку, є квітень 2025 року, декларація з акцизного податку за який подаватиметься до 20 травня 2025 року включно