• Посилання скопійовано

Проблеми ринків товарів і послуг України в умовах воєнного стану: деталі від Держпродспоживслужби

Під час засідання круглого столу було докладно розглянуто можливості та особливості оптимізації моделей розвитку окремих ринків товарів та послуг, у тому числі на основі застосування сучасних цифрових інструментів

Проблеми ринків товарів і послуг України в умовах воєнного стану: деталі від Держпродспоживслужби

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін долучився до участі у круглому столі «Проблеми ринків товарів і послуг України в умовах воєнного стану», що був організований Державною установою «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України». 

Учасники дискусії: науковці, науково-педагогічні працівники, представники органів державної влади, аспіранти, експерти міжнародних організацій.

Директор Інституту Валерій Геєць звернув увагу на низку актуальних проблем, які потребують розв’язання, у тому числі на існування так званих «провалів ринку», що є об’єктивним підґрунтям для ухвалення комплексних виважених рішень в рамках наявних моделей державного економічного регулювання. Науковці Інституту виконують низку проривних досліджень, за результатами яких проєктуються конкретні пропозиції та рекомендації щодо гармонізації інтеграції національного господарства України до європейського економічного простору.

Сергій Захарін зазначив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом останнього року значно активізовано співпрацю із провідними науковими установами та закладами вищої освіти. Функціонує Науково-методична рада, на засіданнях якої розглядаються різні питання, у тому числі щодо реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів. Фахівці служби беруть активну участь у формуванні пропозицій щодо удосконалення механізмів державного регулювання розвитку окремих ринків товарів та послуг (зокрема в частині застосування законодавства про ціноутворення).

Сергій Захарін докладно розповів про організацію роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у частині здійснення контролю за виконанням законодавства про ціноутворення на лікарські засоби. Фахівці служби здійснюють постійно цінові спостереження на фармацевтичному ринку. Протягом березня до Держпродспоживслужби та її територіальних органів надійшло понад 1200 звернень громадян, в яких наведено відомості про можливі порушення. До суб’єктів господарювання та посадових осіб, які допустили порушення, застосовані передбачені законодавством санкції. Спільно з колегами з Міністерства охорони здоров'я України та Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками продовжується конструктивна робота, спрямована на підвищення прозорості ціноутворення та запобігання маніпуляціям із цінами лікарських засобів та медичних виробів.

Під час засідання круглого столу було докладно розглянуто можливості та особливості оптимізації моделей розвитку окремих ринків товарів та послуг, у тому числі на основі застосування сучасних цифрових інструментів.

«Держпродспоживслужба та її територіальні органи в межах наявної компетенції здійснюють величезну роботу, спрямовану на захист законних прав та дотримання законних інтересів громадян України як споживачів. Це є важливим елементом створення та підтримки в нашій державі справедливих та людиноцентричних економічних відносин на ринках товарів та послуг, тобто таких ринків, на яких обертаються економічні блага лише належної якості, а економічні операції здійснюються на основі визнаних світових стандартів. Можна сказати і так: ефективний захист прав споживачів – це основа цивілізованого функціонування ринків товарів і послуг. Хочу відовідально заявити, що Держпродспоживслужба робить помітний внесок у підтримку цивілізованих основ функціонування ринків товарів і послуг. І в цій роботі ми ефективно взаємодіємо з іншими органами влади, міжнародними організаціями, а також представниками бізнес-асоціацій та експертною спільнотою. За підсумками круглого столу ми сформулювали спільне бачення щодо конкретних можливостей оптимізації моделей розвитку ринків товарів та послуг, у тому числі на основі застосування сучасних цифрових інструментів», – зазначив Сергій Захарін.

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»

  • ФОПи з прифронтової зони зможуть отримати гранти
    Уряд розширює підтримку бізнесу у прикордонних та прифронтових регіонах. КМУ ухвалив рішення про збільшення максимального розміру гранту за програмою «Власна Справа» до 500 тисяч грн для підприємців, які ведуть або планують розпочати діяльність у цих областях
    Сьогодні 09:5448
  • Проблеми ринків товарів і послуг України в умовах воєнного стану: деталі від Держпродспоживслужби
    Під час засідання круглого столу було докладно розглянуто можливості та особливості оптимізації моделей розвитку окремих ринків товарів та послуг, у тому числі на основі застосування сучасних цифрових інструментів
    Сьогодні 09:3219
  • Кожен має право на бездимний простір, – Держпродспоживслужба
    В Україні заборонено куріння, вживання та використання тютюну, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, е-сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у громадських місцях
    05.04.202550
  • Зміни у правилах держреєстрації: законопроєкт від Мін'юсту
    За проєктом від Мін'юсту реєстраційні дії на підставі судових рішень проводитимуться за зверненням заявника та через е-систему. Для звернення заявника із судовим рішенням достатньо буде вказати номер провадження, і держреєстратор отримуватиме судове рішення
    04.04.202554
  • Мінфін навів нові кроки до прозорої митниці
    Першим з урядових рішень стала постанова про затвердження Порядку проведення психофізіологічного опитування посадових осіб митних органів та кандидатів на зайняття посад державної служби в митних органах із застосуванням поліграфа, прийнята 1 квітня 2025 року
    04.04.202528