• Посилання скопійовано

Зменшення валютної виручки на суму сплаченого податку за межами України

Українське підприємство надає послуги нерезиденту за межами України. За надані послуги отримує валютну виручку, зменшену на суму сплаченого податку за межами України. Чи застосовується відповідальність за надходження валютної виручки у меншому розмірі, ніж передбачено актом виконаних робіт?

Відповідно до ст. 1 Закону №185 виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені у контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності — з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного терміну потребує індивідуальної ліцензії Нацбанку України.

При цьому п. 2.3 Інструкції №136 передбачено, що банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього.

Перелік підстав, згідно з якими суму валютної виручки або вартість товарів може бути зменшено, наведено у п. 1.8 Інструкції №136.

Зокрема, пп. «д» п. 1.8 цієї Інструкції передбачено, що сума валютної виручки може бути зменшено, у разі коли здійснюється оподаткування виконаних резидентами для нерезидентів робіт (наданих послуг) за межами України, — на суму сплачених податків, письмово підтверджених податковими органами країни нерезидента.

Отже, підтвердженням того, що валютна виручка, отримана українським підприємством за надані послуги за межами України від нерезидента, зменшена на суму сплачених податків, є надання довідки податкового органу країни нерезидента, що свідчить про сплату податків за межами України. Зазначена довідка є підставою для зняття такої операції з валютного контролю, та відповідно до такого підприємства не застосовується відповідальність, передбачена ст. 4 Закону №185.

 

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»