• Посилання скопійовано

Держлікслужба перенесла зміну ліцензійних умов імпорту ліків

Державна служба України з лікарських засобів погодилася із пропозицією представників імпортерів відстрочити деякі зміни до ліцензійних умов здійснення господарської діяльності з імпорту медпрепаратів

Держлікслужба перенесла зміну ліцензійних умов імпорту ліків

Таке рішення було прийнято 11 вересня за підсумками громадського обговорення змін до ліцензійних умов, повідомив голова Держлікслужби Олексій Соловйов.

Зокрема, на прохання імпортерів Україна відстрочила делегування проведення контролю лікарських засобів, які ввозяться у країну, безпосередньо ліцензованому імпортерові, що передбачається проектом змін до Ліцензійних умов.

Крім того, Держлікслужба погодилася задовольнити прохання щодо відстрочки введення норми про необхідність укладення контрактів між ліцензіатом, власником реєстраційного свідоцтва й виробником.

Фахівці відомства готові до подальшого конструктивного співробітництва, кінцевою метою якого є поетапне впровадження європейської моделі ліцензування імпорту препаратів в Україні.

Експерти нагадують, що український фармацевтичний ринок продовжує стабільно розвиватися як у грошовому, так і в натуральному вираженні.

За підсумками I півріччя 2013 обсяг аптечних продажів лікарських засобів у країні становив 14,6 млрд. грн. за 625 млн. упакувань, що на 15,7% у грошовому й на 3 ,8% у натуральному вираженні більше, ніж торік.

При цьому більшість проданих ліків в упакуваннях була вітчизняного виробництва — 65,4%, і тільки 34,6% упакувань були іноземного виробництва.

Водночас у грошовому вираженні за ліки іноземного виробництва українські споживачі заплатили 68,6%, і тільки 31,4% грошей вони заплатили за ліки вітчизняних фармкомпаній.

Урядові аналітики зазначають, що ліцензування імпорту — це тільки перший крок програми підтримки вітчизняного виробника. У майбутньому Кабінет Міністрів планує й надалі скорочувати частку імпортних ліків на ринку. 

Зі слів експертів, норма про ліцензування імпорту ліків у Євросоюзі працює майже 12 років. При впровадженні цих норм Україна буде орієнтуватися на досвід Польщі. 

Так, на сьогодні в ЄС чітко розмежовано всі етапи обігу ліків — окремо ліцензується виробництво ліків, їх імпорт і оптова торгівля медикаментами. Така деталізація й вузько прописані для кожної категорії ліцензійні умови дають змогу забезпечити й гарантувати якість препаратів для пацієнтів.

Чітке прописування й закріплення господарських відносин на всіх етапах обігу медикаментів в Україні дасть змогу зробити ринок більше прозорим, говорять аналітики. В ідеалі, ланцюжок поставок має згодом звестися до п'яти ланок: виробник — імпортер — дистриб'ютор — аптека — пацієнт.

Експерти нагадують, що зміни до Ліцензійних умов здійснення діяльності з імпорту лікарських засобів затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я 30 травня поточного року. Нові умови ліцензування імпорту лікарських засобів мають набути чинності з 1 грудня 2013 року.

Джерело: КМУ

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»