Мінфін розповідає, що необхідність укладення цієї Угоди і Протоколу до неї пояснюється тим, що доходи, які виникають в економічних відносинах між резидентами України та Катару, підлягають оподаткуванню у подвійній юрисдикції: у державі, в якій одержувач доходу є резидентом, а також у державі, в якій здійснюється діяльність, стосовно якої виникає дохід.
Тому ратифікація цієї Угоди сприятиме:
- уникненню подвійного оподаткування;
- запобіганню ухиленню від сплати податків;
- взаємному зменшенню податкових перешкод для інвестицій і торгівлі.
Ратифікація Угоди важлива для України, оскільки чинне податкове законодавство передбачає уникнення подвійного оподаткування лише на основі підписання двосторонніх міжнародних угод.
Положення Угоди і Протоколу відповідають модельній Конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку щодо податків на доходи і капітал, якими передбачено:
- оподаткування дивідендів – загальна ставка 10%; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 10% капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує;
- оподаткування процентів та роялті – загальна ставка 10%; 5% – в інших випадках;
- стаття щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці.
Довідково
20 березня 2018 року у м. Доха Уряди України та Держави Катар підписали Угоду про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і Протокол до неї.
Ратифікація Угоди необхідна для виконання внутрішніх державних процедур, щоб Угода і Протокол до неї набрали чинності у відносинах між двома країнами.