• Посилання скопійовано

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення для захисту українських товаровиробників

17 липня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про початок антидемпінгових розслідувань та перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну низки товарів походженням з Росії, Білорусі та Китаю

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення для захисту українських товаровиробників

Мінекономрозвитку розповідає наступне.

Про антидемпінгові заходи щодо імпорту сірників походженням із Росії та Білорусі

5 липня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу від одного із українських підприємств про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну сірників походженням з Білорусі та Росії.

Проведене Мінекономрозвитку дослідження показало, що в період 2016-2018 років обсяг імпорту товару з Росії та Білорусі зріс в абсолютних показниках на 1,19%, частка такого імпорту відносно споживання в Україні зросла на 9,41%, а відносно виробництва – на 3,42%. Загальна вартість імпорту з цих країн у 2018 році – більше  $3 млн. Рівень демпінгової маржі для Росії – 65,4%, для Білорусі – 22,5%.

Враховуючи це, МКМТ вирішила розпочати антидемпінгове розслідування щодо імпорту сірників із Білорусі та Росії в Україну.

 

Про антидемпінгові заходи щодо імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію походженням з Китаю та Росії

15 травня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу стосовно захисту від демпінгового імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію походженням з Китаю та Росії.

Згідно з дослідженням з 4 квартал 2015 року по 3 квартал 2018 року відбулося зростання імпорту товару з КНР та РФ, зокрема, обсяг імпорту товару походженням з КНР в абсолютних показниках зріс на 175,6%, відносно споживання зріс 28,1%, відносно виробництва зріс на 240,3%. Водночас, обсяг імпорту товару походженням з РФ в абсолютних показниках зріс на 16,9%, відносно виробництва зріс на 44,3%, відносно споживання скоротився на 45,7%. Загальна вартість імпорту з КНР та РФ у 2018 році становила майже $7 млн.

Рівень демпінгової маржі для Китаю – 40,65%, для РФ – 23,42%.

Комісія вирішила розпочати та провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію в Україну з Китаю та Росії.

 

Про перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну виготовлених з чорних металів тросів та канатів походженням з Китаю

Також, 14 червня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу про порушення та проведення перегляду дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів та канатів, виготовлених з чорних металів походженням з Китаю.

Дослідження Мінекономрозвитку вказало, що у разі припинення дії заходів існує ймовірність продовження демпінгу, що завдає шкоди національному товаровиробникові. Враховуючи це, МКМТ розпочало перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів і канатів, виготовлених з чорних металів без електричної ізоляції походженням з Китаю у зв'язку із закінченням строку їх застосування.

 

Про комісію

Відповідно до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) є оперативним органом державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. До складу Комісії входять представники органів виконавчої влади в Україні. Персональний склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Комісії.

До компетенції Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, зокрема, належить:

  • прийняття рішень про порушення та проведення антидемпінгових, спеціальних чи антисубсидиційних розслідувань;
  • прийняття рішень про застосування попередніх чи остаточних антидемпінгових, спеціальних або компенсаційних заходів;
  • прийняття рішень про завершення антидемпінгових, спеціальних чи антисубсидиційних розслідувань без застосування заходів захисту;
  • прийняття рішення про встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угрупувань щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України та рекомендацій щодо застосування заходів у відповідь.

Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів, а в окремих випадках, передбачених Законом, двома третинами (кваліфікованою більшістю) голосів її членів. Як правило, рішення про порушення антидемпінгового, спеціального чи антисубсидиційного розслідування та застосування заходів приймаються простою більшістю голосів; рішення про відмову в порушенні розслідування та припинення розслідування без застосування заходів (окрім спеціальних) приймаються двома третинами голосів її членів (кваліфікованою більшістю).

Джерело: Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»