• Посилання скопійовано

З 24 квітня запрацює новий е-сервіс ДМС щодо подання електронних гарантій

ДМС запускає роботу вебсервісу, який дозволятиме гарантам, які мають право гарантувати переміщення товарів під процедурою спільного транзиту, подавати гарантії в електронному вигляді

З 24 квітня запрацює новий е-сервіс ДМС щодо подання електронних гарантій

24 квітня Держмитслужба запускає роботу вебсервісу, який дозволятиме гарантам, які мають право гарантувати переміщення товарів під процедурою спільного транзиту, подавати гарантії в електронному вигляді. Таким чином, взаємодія між Держмитслужбою, гарантами та суб’єктами процедури щодо реєстрації гарантії в NCTS та отримання даних для роботи з нею, відбуватиметься в електронній формі. Структура та формат повідомлень визначені наказом Держмитслужби від 13.04.2023 №143 «Про електронну реєстрацію гарантій для цілей спільного транзиту», який розміщено на вебсайті Держмитслужби у підрозділі «Нормативно-правова баз» розділу «Спільний транзит (NCTS)».

«Система дозволяє безпаперово взаємодіяти гарантам, суб’єктам процедури та Держмитслужбі в питанні реєстрації гарантій для цілей спільного транзиту. До запровадження сервісу суб’єкту процедури потрібно було отримувати оригінал паперової гарантії у гаранта, привозити таку гарантію для реєстрації в Держмитслужбу і лише після цього отримувати дані, необхідні для її застосування. Вебсервіс дозволяє гаранту подати гарантію в електронному вигляді із застосуванням КЕП безпосередньо до Держмитслужби, що значно пришвидшує процес реєстрації нових гарантій. Після успішної реєстрації гарантії гаранту повертається інформація щодо присвоєного їй реєстраційного номера (GRN), а суб’єкт процедури в Особистому кабінеті на вебпорталі «Єдине вікно» може переглянути інформацію щодо зареєстрованих на його ім’я гарантій», – зазначає Олег Ніколайчук, заступник Голови Держмитслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.

Так, в Особистому кабінеті на вебпорталі «Єдине вікно» гарант може переглянути інформацію по всіх виданих ним гарантіях, у тому числі про суму гарантії, дату реєстрації, суб’єкта процедури, якому видана відповідна гарантія.

Своєю чергою, суб’єкт процедури може бачити в Особистому кабінеті інформацію щодо своїх гарантій, їх використання із зазначенням відповідних MRN транзитних декларацій, дат резервування та вивільнення відповідних сум, а також залишок по гарантії.

Як відомо, гарантування товарів, які переміщуються під процедурою спільного транзиту, є обов’язковим.

Джерело: ДМСУ

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»