Міністерство фінансів України розповідає, що 14 листопада Уряд прийняв рішення* щодо перерозподілу штатної чисельності Держмитслужби та її територіальних органів, що спрямовано на реалізацію реформи митного адміністрування без залучення додаткового фінансування з державного чи місцевих бюджетів. Передусім йдеться про посилення інституційної спроможності митниці з практичної реалізації оновлених завдань та функцій, а також удосконалення ІТ-систем і управління персоналом.
Прийнятою постановою, зокрема, передбачено оптимізацію чисельності посад апарату Держмитслужби та її територіальних органів, а саме:
- збільшення граничної чисельності апарату Держмитслужби на 200 посад за рахунок зменшення граничної чисельності її територіальних органів;
- виокремлення із загальної чисельності працівників територіальних органів Держмитслужби 126 посад, що не відносяться до державної служби (посади, які передбачають виконання функцій з обслуговування).
Внаслідок прийнятого рішення посиляться такі напрями діяльності Держмитслужби:
- надання авторизацій на застосування спрощень, передбачених Конвенцією про процедуру спільного транзиту та Митним кодексом України (програми АЕО, NCTS, PFM);
- координація роботи у межах міжнародної програми «Митниця» для забезпечення сумісності українських ІТ рішень з країнами ЄС з урахуванням MASP-C;
- розвиток міжнародного співробітництва та інформаційного обміну між Держмитслужбою та митними адміністраціями держав – членів ЄС;
- забезпечення виконання заходів, передбачених Стратегією інтегрованого управління кордонами (ІВМ);
- запровадження автоматизованої оцінки ризиків у зв’язку з реалізацією електронного декларування товарів, що переміщуються у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, тощо.
Слід зауважити, що просування реформи митного адміністрування та заходи, спрямовані на зміцнення митної служби та удосконалення оперативного управління митницею з Центрального офісу служби, у тому числі розвиток центрів експертизи для різних функціональних завдань, є умовами співпраці** з ЄС і МВФ.
* Постанова КМУ від 14.11.2023 №1200 «Про внесення зміни в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. №85».
** Меморандум про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та ЄС як Кредитором щодо Інструменту надання підтримки Україні на 2023 р. (макрофінансова допомога +) від 16.01.2023 та Меморандум про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом від 19.06.2023.