• Посилання скопійовано

ВРУ прийняла Закон щодо митного оформлення біометану: що зміниться?

Відтепер митне оформлення біометану, який переміщується трубопровідним транспортом, здійснюється у порядку, передбаченому для природного газу. Це означає, що митні процедури для природного газу поширюватимуться на біометан

ВРУ прийняла Закон щодо митного оформлення біометану: що зміниться?

Верховна Рада України 20 березня 2024 року прийняла Закон про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану (реєстр. №9456).

Відтепер митне оформлення біометану, який переміщується трубопровідним транспортом, здійснюється у порядку, передбаченому для природного газу. Це означає, що митні процедури, що застосовуються сьогодні для природного газу, поширюватимуть свою дію на біометан.

Для експорту біометану з України виробники біометану повинні бути зареєстровані в реєстрі біометану та бути підключеними до газотранспортної або газорозподільчої системи з використанням автоматичного потокового приладу (автоматичного хроматографа) та вузла обліку газу.

На період дії заборони на експорт природного газу українського походження експорт біометану, що переміщується трубопровідним транспортом, може здійснюватися виключно щодо обсягів біометану, накопичених у газосховищах України на кінець місяця, що передує місяцю експорту.

«Виробництво біометану - це нова галузь в Україні. Вона була започаткована лише у жовтні 2021 року, однак зараз навіть попри війну продовжується її активний розвиток. Бізнес розуміє, що це дуже перспективний напрямок», - заявив член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанин.

Незважаючи на війну, ця галузь є настільки привабливою, що перший завод з виробництва біометану запустився в тестовому режимі у квітні минулого року у Чернігівській області.

«Якщо говорити про продаж біометану за кордон, то його ціна зараз там майже у два рази вища за природний газ. Тобто це величезний ресурс для отримання експортної виручки для України та зменшення нашого торгового дефіциту», - підсумував народний депутат.

***

Читайте такожСкасування мораторію на митні перевірки та інші зміни до МКУ: прийнято закон

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»