• Посилання скопійовано

Український бізнес вже у складі 20 країн з 36 користується найновішою версією спільного транзиту NCTS,– Мінфін

За інформацією від Мінфіну, NCTS – це ІТ-інструмент, який технічно дозволяє бізнесу використати єдину митну декларацію з єдиною гарантією для переміщень між 36 країнами Конвенції

Український бізнес вже у складі 20 країн з 36 користується найновішою версією спільного транзиту NCTS,– Мінфін

Мінфін розповідає, що Український бізнес у складі перших 20 країн з 36 Конвенції про процедуру спільного транзиту користується найновішою версією спільної транзитної системи NCTS Фаза 5 завдяки злагодженій роботі Мінфіну, Держмитслужби та підтримці міжнародних партнерів.

Нагадаємо, що NCTS – це ІТ-інструмент, який технічно дозволяє бізнесу використати єдину митну декларацію з єдиною гарантією для переміщень між 36 країнами Конвенції.

Країни Конвенції розпочали розробку та перехід на NCTS Фаза 5 з березня 2021 році*.

У тому самому 2021 році Німеччина розпочала застосування NCTS Фаза 5 здійснила.

У 2023 році ще 13 країн здійснили перехід: Словенія, Іспанія, Люксембург, Хорватія, Швейцарія, Данія, Болгарія, Латвія, Італія, Ірландія, Фінляндія, Естонія, Чехія.

А в І півріччі 2024 року до числа країн, що використовують NCTS Фаза 5, доєдналася Україна разом зі ще 5 країнами (Норвегія, Швеція, Сербія, Румунія, Кіпр).

У липні цього року також доєдналися Велика Британія і Словаччина.

Інші 15 країн планують завершити перехід на NCTS Фаза 5 до кінця 2024 року: Литва, Австрія, Північна Македонія, Польща, Нідерланди, Франція, Туреччина, Португалія, Мальта, Греція, Угорщина, Андорра, Бельгія, Грузія.

Отже, Україна на розробку NCTS Фаза 5 мала на 1,5 роки менше порівняно з іншими країнами Конвенції, а також розпочала цей процес ще під час роботи Оціночної місії до безпосереднього приєднання до родини країн Конвенції 1 жовтня 2022 р.

Попри повномасштабну війну державні органи України завдяки сталій підтримці наших міжнародних партнерів, зокрема Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), з 22 квітня цього року забезпечили можливість роботи українського бізнесу в найновішій версії NCTS.

З початку приєднання України до «митного безвізу» динаміка оформлення декларацій у процедурі спільного транзиту продовжує зростати: на сьогодні Держмитслужба оформила понад 100 тис. декларацій NCTS, з яких 21 тис. – за 4 місяці використання NCTS Фаза 5.

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»