• Посилання скопійовано

Нардепи підтримали проєкт Постанови щодо продовження дії автономних торговельних заходів

Члени Аграрного комітету впевнені, що продовження дії автономних торговельних заходів, що тимчасово скасували митні збори і квоти на імпорт українських товарів, надасть змогу зберегти стабільність та передбачуваність торговельних відносин між Україною та ЄС

Нардепи підтримали проєкт Постанови щодо продовження дії автономних торговельних заходів

«Минулий тиждень видався максимально насиченим на євроінтеграційні процеси і передусім – на пошук варіантів захисту інтересів українських виробників в цих процесах, – інформує Дмитро Наталуха.

Річ у тім, що після 5 червня 2025 року минає термін дії автономних торговельних заходів (АТЗ), які ЄС запровадив для підтримки України після початку повномасштабного вторгнення.

Простими словами – це режим вільної торгівлі між ринком України і ринком ЄС без тарифів і квот.

Для української економіки це критично важливо, адже вільний експорт українських товарів на Єдиний Ринок дозволяє як буквально виживати українським компаніям, так і отримувати настільки потрібну для нашого подальшого воєнного зусилля валютну виручку.

Відповідно, продовження АТЗ або впровадження альтернативи йому – одне з ключових завдань (якщо не основне) всього економічного блоку влади як мінімум – до літа цього року, щоб захистити український інтерес.

Тому 17 березня ми провели спільне онлайн-засідання Комітету з питань економічного розвитку з Комітетом з питань міжнародної торгівлі Європейського Парламенту (INTA).

Ця зустріч – критична, адже на кону – буквально подальша безбарʼєрна торгівля між Україною та Європейським Союзом, і саме від INTA багато в чому залежить, чи буде вона продовжена.

Минулого року таке саме спільне засідання нашого Комітету із європейськими колегами увінчалось успіхом – європарламентарі тоді проголосували за продовження АТЗ ще на рік.

Цього ж року, зважаючи на турбулентність за океаном, важливість АТЗ особливо відчутна, і його припинення може стати певним економічним шоком для нашої економіки.

Тому наш посил був дуже простий, але чесний і прямолінійний: підтримка воєнного зусилля України – це не лише про зброю, це і про підтримку української економіки, а їй сьогодні потрібні автономні торгівельні заходи.

Хочете підтримати Україну – підтримайте продовження АТЗ.

Так, все настільки просто.

Адже якщо переговори не завершаться вчасно, відбудеться автоматичне повернення до тарифів та безмитних тарифних квот, які діяли до початку повномасштабного вторгнення.

А далі – потенційні закриття підприємств, втрата робочих місць, скорочення валютних надходжень та посилення економічної нестабільності.

Але продовження АТЗ вигідне не тільки Україні. ЄС так само має бути зацікавлений у його продовженні.

По-перше, за останні три роки європейські компанії також отримали значні вигоди від зростання експорту та імпорту між нашими країнами.

Українські товари вже є частиною європейських ланцюгів постачання, а наша аграрна продукція відіграє критично важливу роль у продовольчій безпеці Європи.

По-друге, будь-які торговельні бар’єри сьогодні лише загострюватимуть кризу в регіоні та посилюватимуть негативний ефект для всього ринку ЄС.

По-третє, українські підприємства, попри війну, виконують зобов’язання щодо адаптації до стандартів ЄС, реформують митне законодавство та впроваджують європейські норми у виробництво.

Ми усвідомлюємо, що лібералізація торгівлі викликає певні занепокоєння серед європейських виробників. Проте наше завдання – знайти баланс між інтересами української економіки та збереженням стабільності на європейському ринку.

Тобто це питання не тільки економіки, а й стратегічної стабільності та партнерства між Україною та ЄС.

І зі сторони Брюсселя, насправді, є позитивні сигнали, але про них – далі.

А висновок цього – мобілізуйте всі свої контакти в ЄС і агітуйте їх за продовження АТЗ.

Це справді критично важливо».

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»