
Мінфін зазначає, що у практичному онлайн-семінарі «Інститут «митного представника» та зміни у митному законодавстві: нові виклики та можливості для бізнесу», що відбувся 15 квітня, взяли участь 1000 представників бізнесу.
Семінар організовано за ініціативи Громадської ради при Держмитслужби у межах серії заходів, спрямованих на практичну імплементацію європейського законодавства у митну сферу України, і є важливим кроком для України на шляху до повної інтеграції в європейський митний простір.
Це продовження спільної роботи Мінфіну і Держмитслужби для підтримки бізнесу під час поступового переходу до нових митних правил у процесі євроінтеграційних змін.
«Фахівці Мінфіну активно працюють над процесом впровадження європейських митних норм і практик. Звертаємо увагу, що для вступу до ЄС важливими є три компоненти поступу в митній сфері: законодавство, ІТ продукти та практична реалізація», – зазначив директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко.
Сьогодні приблизно 82 % митних норм ЄС імплементовано законами України про внесення змін до Митного кодексу України. Попри обмежені часові рамки, Мінфін і Держмитслужба роблять усе, щоб після повного переходу на норми Митного кодексу ЄС зміни для бізнесу були мінімізовано.
«Скринігова місія ЄС, що відбулась 10 і 11 квітня цього року в Брюсселі, високо оцінила прогрес України в митній сфері. Безумовно, така оцінка з боку ЄС практичної реалізації вже впроваджених Україною норм – це наше спільне досягнення», – зауважив Олександр Москаленко.
Представники Мінфіну і Держмитслужби дали вичерпні відповіді на численні і актуальні запитання учасників зустрічі, кількість якої трималась на відмітці 1000 осіб і була обмежена технічними можливостями онлайн-платформи.
Йшлось про законодавчі зміни для бізнесу, брокерів та митниці після впровадження інституту митного представника, документальне оформлення повноважень з митними представниками, нові вимоги та перспективи отримання авторизації на провадження митної брокерської діяльності тощо.
Відеозапис семінару можна переглянути за посиланням.