• Посилання скопійовано

Нюанси оформлення митного посередництва

Для підтвердження своїх повноважень та виду представництва митний представник повинен надати митним органам документи, що підтверджують його повноваження, які і визначають вид представництва (пряме чи непряме)

Нюанси оформлення митного посередництва

ДМСУ повідомляє, що відносини з комерційного посередництва, а також представництва в Україні на сьогодні ґрунтуються на нормах Господарського та Цивільного кодексів України.

Повноваження осіб, що діють як представники у рамках взаємодії з митними органами, підтверджуються документами (договорами), на підставі яких такі повноваження виникають.

Із набранням чинності Законом України від 22 серпня 2024 року №3926-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» запроваджено інститут митного представництва, що передбачає вчинення митним представником дій і митних формальностей, визначених законодавством України з питань митної справи в інтересах особи, яку він представляє.

Тобто будь-яка особа у межах правовідносин із митними органами може діяти через свого митного представника.

Для підтвердження своїх повноважень та виду представництва митному представнику необхідно надати митним органам документи, що підтверджують його повноваження, які і визначають вид представництва (пряме чи непряме).

Звертаємо увагу, що зі змісту договору стосовно митного представництва має бути зрозуміло, від імені кого та в інтересах кого діє митний представник, а також на які саме дії, визначені законодавством України з питань митної справи, він уповноважений.

Договір, що містить положення, які одночасно уповноважували представника вчиняти дії як від свого імені, так і від імені особи, яку він представляє, не може вважатися документом, який підтверджує вид представництва.

Особа, яка діє від імені та в інтересах особи, яку вона представляє (прямий митний представник) на підставі договору, що містить уповноваження такого прямого митного представника на митне представництво відповідно до положень Митного кодексу та комерційне представництво відповідно до положень Господарського та Цивільного кодексів України, може користуватися правами та нести обов’язки декларанта, визначені законодавством України з питань митної справи, у тому числі бути присутнім під час митного огляду від імені декларанта або доручати це право іншим особам (за умови, що такі повноваження надано прямому представникові договором).

Джерело: ДМСУ

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»