• Посилання скопійовано

Про застосування абз. 3 пп. 139.1.6 ст. 139 ПКУ

ДПС України у листі від 11 січня 2012 року №744/7/15-1417 надала роз’яснення щодо включення до витрат (або вартості об’єкта основних засобів чи нематеріального активу) суми ПДВ, яка не включена до податкового кредиту згідно зі статтею 199 розділу V ПКУ, у разі коли сплата постачальнику за товари, роботи, послуги здійснювалася шляхом бартерної операції або взаємозаліку.

Лист Державної податкової служби України від 11.01.2012 р. №744/7/15-1417 «Про розгляд листа»

Державна податкова служба України розглянула лист <…> стосовно застосування абз. 3 пп. 139.1.6 ст. 139 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755— VІ, а саме: щодо включення до витрат (або вартості об’єкта основних засобів чи нематеріального активу) суми ПДВ, яка не включена до податкового кредиту згідно зі ст. 199 розділу V ПКУ, у разі коли сплата постачальнику за товари, роботи, послуги здійснювалася шляхом здійснення бартерної операції чи взаємозаліку, та повідомляє.

Бартерна (товарообмінна) операція згідно з пп. 14.1.10 ст. 14 ПКУ — це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі у рамках одного договору.

Будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки й іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів є відповідно пп. 14.1.202 ст. 14 ПКУ продажем (реалізацією) товарів.

Доходи та витрати від проведення товарообмінних (бартерних) операцій згідно з п. 153.10 ст. 153 ПКУ визначаються відповідно до договірної ціни такої операції, але не нижчої (вищої) від звичайних цін.

Дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу до покупця права власності на такий товар. Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг (п. 137.1 ст. 137 ПКУ).

Витрати, що формують собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг визначені п. 138.8 ст. 138 ПКУ.

Відповідно до пп. 139.1.6 ст. 139 ПКУ не включаються до складу витрат, зокрема, суми ПДВ, включеного до ціни товару (роботи, послуги), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання.

Для платників податку, які не зареєстровані як платники ПДВ, до складу витрат входять суми ПДВ, сплачені у складі ціни придбання товарів, робіт, послуг, вартість яких належить до витрат такого платника податку.

У разі якщо платник податку, зареєстрований як платник ПДВ, одночасно провадить операції з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), що обкладаються ПДВ та звільнені від оподаткування або не є об’єктом обкладення таким податком, ПДВ, сплачений у складі витрат на придбання товарів, робіт, послуг, які входять до складу витрат, та основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або вартість відповідного об’єкта основних засобів чи нематеріального активу збільшується на суму, що не включена до податкового кредиту такого платника податку згідно з розділом V ПКУ.

Тобто платник податку при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток включає ПДВ, сплачений у складі витрат на придбання товарів, робіт, послуг, які входять до складу витрат, або збільшує вартість об’єкта основних засобів чи нематеріального активу, що підлягають амортизації, на суму сплаченого ПДВ, що не включена до податкового кредиту такого платника податку згідно з розділом V ПКУ.

Враховуючи наведене, сплачений ПДВ вважається складовою витрат, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт або наданих послуг, або збільшує вартість об’єкта амортизації, за умови що цей податок не включено до складу податкового кредиту.

Заступник голови А.П. Ігнатов

 

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»