Важливі для IT-галузі закони ухвалено сьогодні парламентом. Так, сфера дії Закону про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції поширюється на суб’єктів господарювання індустрії програмної продукції. Така підтримка полягає, насамперед, у встановленні особливого режиму оподаткування представників галузі.
Щоб отримати право на податкові пільги, компанія повинна звернутися до податкової служби із заявою та отримати в Держінформнауки експертний висновокпро те, що компанія отримує доходи від діяльності у сфері IT.
Закон про внесення змін до ПК щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції на 10 років (починаючи з 2013 р.) звільняє від ПДВ операції з постачання ПЗ. При цьому ставка податку на доходи фізосіб становить 5% від бази оподаткування щодо доходу у формі зарплати працівників суб’єкта індустрії ПЗ.
Як розповів президент компанії Imena.UA/MiroHost Олександр Ольшанський, «такі зміни законодавства самі по собі є прогресивними, і для нас як ІТ-компанії приємні. Але це вже не перша реінкарнація пільгового оподаткування для ІТ. Чому весь час все повертається назад? А тому, що розподілити оподаткування за галузевим принципом економіки — це утопія, яка створює можливості для зловживань, тиску з боку податкової тощо. Потрібно ліквідувати ПДВ взагалі як такий, для всіх галузей, оскільки він є несумісним з постіндустріальною економікою. Звичайно, нові норми є корисними для ІТ-компаній, але я думаю, що через якийсь час пільги знову буде скасовано».
Спеціальний режим оподаткування поширюється на такі сфери діяльності:
— видання програмного забезпечення, бізнес-додатків, комп’ютерних ігор;
— комп’ютерне програмування;
— консультування з питань інформатизації, включаючи планування і розробку комп’ютерних систем;
— управління комп’ютерним устаткуванням, включаючи надання послуг місцевого управління і діяльність комп’ютерних систем клієнтів, а також обробку даних та інші супутні послуги;
— створення і впровадження інформаційно-технічних комплексів, систем і мереж;
— обробку даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язану з ними діяльність.