Міністерство юстиції листом №189-0-2-12/8.2-1 виклало свою точку зору з питання вирішення колізій у податковому законодавстві, спинившись і на тлумаченні понять, що вживаються у ПКУ та інших нормативних актах.
Поняття, правила та положення, встановлені ПКУ і законами, з питань митної справи застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 ПКУ. Якщо ці поняття, правила і терміни по-різному викладено у ПКУ та інших нормативно-правових актах, то для регулювання оподаткування застосовуються ті, які містяться у Кодексі.
Ті терміни, які в ПКУ трапляються, але визначення яких там не дано, вживаються у тому значенні, яке визначено для цих термінів іншими законами.
Щодо колізій, то Мін′юст нагадує: законодавство України грунтується на принципі презумпції правомірності рішень платника податків.
Відповідно до п. 56.21 ПКУ, якщо норма ПКУ або іншого нормативного акта, виданого на підставі ПКУ, а також норми різних законів чи різних нормативних актів, норми одного і того самого нормативного акта суперечать одне одному і допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або прав та обов’язків контролюючих органів, унаслідок чого є можливість прийняти рішення як платника податків, так і контролюючого органу, то рішення має прийматися на користь платника податків.