• Посилання скопійовано

ДПСУ впевнена, зміни до ПКУ принесуть підприємцям спрощення та полегшення

Підписаний Президентом України Закон №4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» значно полегшить діяльність суб’єктів малого та середнього бізнесу, запевняють у Державній податковій службі.

«У законі враховано пропозиції податкової служби, що істотно спрощують процедури адміністрування податків та забирають бюрократичні перешкоди для підприємців», — зазначив голова ДПС України Олександр Клименко.

Зокрема, цим законом вносяться зміни до ПКУ, внаслідок яких платник єдиного податку отримує змогу змінювати ставку оподаткування «на пониження», тимчасом як у первісному варіанті спрощеної системи дозволявся лише перехід до вищої категорії.

Крім того, адаптаційний період для підприємців подовжено — до кінця 2012 року до платників єдиного податку не застосовуватимуть жодних штрафних санкцій. Податкова служба рекомендує платникам використати цей час на глибинне вивчення особливостей спрощеної системи оподаткування, аби і в майбутньому до них не було претензій.

Нарешті, згідно з прийнятими змінами добровільна реєстрація платником ПДВ більше не передбачає дотримання спеціальних умов щодо розміру статутного капіталу або вартості активів у розмірі 300 тис.грн, необхідність здійснення поставки товарів/послуг платниками ПДВ протягом 12 календарних місяців в обсягах, не менших від 50% від оподатковуваних операцій. Крім того, скорочено терміни видачі свідоцтва платника ПДВ з 10 до 5 календарних днів.

«Спрощена процедура реєстрації платником ПДВ у нас запрацювала з лютого поточного року. З цього часу ми видали понад 19 000 свідоцтв платника ПДВ. На сьогодні за прискореною методикою обробляються понад 94% заяв про реєстрацію. Тобто переважну більшість підприємств ми вже зараз реєструємо у термін до шести днів», — нагадав Олександр Клименко.

А ось себе податківці, навпаки, обмежили — нові процесуальні норми дещо зменшують повноваження ДПСУ під час проведення перевірок. Наприклад, згідно зі змінами до законодавства зауваження до акта перевірки платник податків може подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, незалежно від того, яка податкова його перевіряла. Ця сама податкова і реагуватиме на зауваження платника. Ця норма спрощує процедуру оскарження акта перевірки, а також скорочує час, який на неї витрачає платник.

У ДПС впевнені, що зміни до ПКУ стимулюватимуть розвиток бізнесу та підвищать інвестиційну привабливість України в очах вітчизняних та зарубіжних інвесторів.

«З боку укладачів міжнародних рейтингів головні претензії до податкової системи України — труднощі в адмініструванні податків і значні витрати часу на спілкування з податковою службою. Тому ми працювали насамперед над тим, щоб час на спілкування платника з податковим інспектором скорочувався, а всі формальності — спрощувалися та прискорювалися», — наголосив Олександр Клименко.

 

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»