• Посилання скопійовано

Всі реформи податкової системи будуть проводитися спільно з бізнесом

Вперше до розробки стратегічних документів щодо діяльності митниці буде залучено бізнес-спільноту

Всі реформи податкової системи будуть проводитися спільно з бізнесом

Всі реформи, які проводяться у податковій системі, будуть обговорюватися з бізнесом. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час зустрічі з представниками малого та середнього бізнесу.

„Підприємницьке середовище – це гарантія стабільності й зростання економіки держави, і тільки завдяки спільним діям нам вдасться подолати ті кризові процеси, які ми спостерігаємо”, – наголосив Ігор Білоус.

За його словами, сьогодні відомство відкрите до конструктивного діалогу, законодавчих та системних змін, які сприятимуть як розвитку підприємництва в країні, так і наповненню державного бюджету.

Однією з таких важливих ініціатив відомства Ігор Білоус вважає механізм податкового компромісу, над яким сьогодні працює Міндоходів спільно з Міністерством фінансів та іншими структурами.

„Це наша ініціатива. Бізнес довго працював в умовах тотальної корупції та шахрайських схемах. Сьогодні ми хочемо дати йому можливість працювати по-новому. Головним ефектом цієї ініціативи, перш за все, буде захист бізнесу, а не надходження до бюджету. Ми маємо визначити реальний обсяг економіки, прибрати індикативні показники, які зараз існують”, – підкреслив Ігор Білоус.

За його словами, можливістю податкового компромісу скористається бізнес, який був втягнутий у корупційні схеми. Ті ж представники бізнесу, які впевнені у своїй діяльності, готові до перевірок відповідних органів і не потребують застосування такого механізму.

Запропонований проект наразі знаходиться на стадії розробки, а тому представники бізнесу можуть надавати свої пропозиції до нього під час громадських обговорень.

Керівник Міндоходів також повідомив, що відомство активно працює над розробкою нових підходів в адмініструванні податку на додану вартість.

„Податку з обороту не буде, оскільки ми йдемо у Європу. Натомість ми реформуємо адміністрування податку на додану вартість, що дозволить системно побороти крадіжки та шахрайські схеми, які раніше були пов’язані з цим податком”, – наголосив Ігор Білоус.

Водночас, за його словами, питання детінізації економіки потрібно вирішувати комплексно на міжвідомчому рівні. Головне – створити всі можливі умови для розвитку бізнес-середовища, які б звели попит на використання схем мінімізації до мінімуму.

Так, зокрема, як повідомив заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко, лише протягом останніх двох місяців вдалося майже повністю детінізувати ринок підакцизних товарів. В усіх регіонах вилучено значний обсяг необлікованої горілчаної продукції, знешкоджені виробництва та канали збуту нелегальної продукції.

Значні реформи очікуються і на митницях. Вперше до розробки стратегічних документів щодо діяльності митниці буде залучено бізнес-спільноту. За словами заступника Міністра доходів і зборів Віталія Науменка, буде створено Консультативну та Наглядову ради, представники яких братимуть участь у розробці стратегії реформування митних органів, концепції реформ, чіткого плану заходів, а також забезпечуватимуть зворотній зв’язок від бізнесу щодо реформ, що втілюватимуться у життя.

Джерело: Міністерство доходів і зборів України

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»